Rewolucja w skokach narciarskich. FIS wprowadzi VAR! System został już przetestowany

i

Autor: AP Rewolucja w skokach narciarskich. FIS wprowadzi VAR! System został już przetestowany

Rewolucja w skokach narciarskich. FIS wprowadzi VAR! System został już przetestowany

2021-12-22 12:58

Szykuje się prawdziwa rewolucja w skokach narciarskich! FIS chce wprowadzić system VAR, czyli wideorejestrację lotu skoczka i jego lądowania tak aby sędziowie mieli pewność, co do not, które wystawiają. Do tej pory z tym bywało różnie, a niektórzy skoczkowie byli poszkodowani przez nieumyślne błędy sędziów. Teraz ma to się zmienić!

Norweskie media podają, że FIS organizator Pucharu Świata w skokach narciarskich ma zamiar wprowadzić system wideorejestracji, czyli VAR na imprezach PŚ. To zapowiedź prawdziwej rewolucji! System ma poprawić pracę sędziów, którzy szczególnie na dużych obiektach nie widzą dokładnie tego, co dzieje się w locie i przy lądowaniu. Niekiedy skoczkowie, przez nieumyślne błędy sędziów, bywali poszkodowani. Takie sytuacje odwracały też losy wielu konkursów. Do podobnych ma już nie dochodzić! Co więcej, system VAR miał zostać już przetestowany. Odbyło się to podczas ostatnich zawodów w Klingenthal. Zmiany spotkały się z pozytywnymi opiniami zarówno sędziów jak i skoczków.

CZYTAJ TAKŻE: Duże zmiany w paczkomatach! Od 1 stycznia wchodzą nowe zasady odbioru paczek

Rewolucja w skokach narciarskich. FIS wprowadzi VAR

Norweskie mediach donoszą, że dyrektor sportowy Pucharu Świata, Sandro Pertile przekazał jak ma wyglądać weryfikacja VAR. Sędziowie chwilę po oddaniu skoku, będą mieli do dyspozycji powtórki. Jak zaznaczył, chodzi przede wszystkim o moment lądowania, który ma zdecydowany wpływ na notę za skok.

Rewolucja w skokach narciarskich. Zmiany na dobre

Zmiany spotkały się z pozytywnymi opiniami. - Było wiele konkursów, w których skoki zostały źle ocenione tylko dlatego, że sędziowie są za daleko - komentował Anders Jacobsen, były skoczek. Sędziowie również mogą być zadowoleni z dodatkowej możliwości weryfikacji skoku.

- Możemy oceniać tylko to, co widzimy. Jesteśmy daleko, gdy oceniamy skok na dużym obiekcie – mówił dla nrk.no Tom Normann, jeden z sędziów Pucharu Świata.

Portal zamieścił również komentarz jednego z najlepszych norweskich skoczków, czyli Halvora Egnera Graneruda, który przyznał, że zmiana wpłynie na „sprawiedliwość” konkursów.

Trener Patryk Rombel o przygotowaniach piłkarzy ręcznych do meczów repreznetacji
Sonda
Gdzie zazwyczaj oglądasz skoki narciarskie?
Źródło: Rewolucja w skokach narciarskich. FIS wprowadzi VAR! System został już przetestowany