instagram

i

Autor: pixabay.com

Rewolucja na Instagramie? Przeglądanie stories już nie będzie takie samo?

2021-03-22 14:23

Instagram stworzył prototyp nowej funkcji, która zmieniłaby sposób nawigowania w sekcji Stories. Na czym taka zmiana miałaby polegać? Chodzi o przeglądanie stories. Obecnie robimy to przesuwając palcem w prawo czy lewo. Po zmianach mamy to robić przesuwając palcami w górę i dół - tak jak np. przeglądamy Facebooka. Czy taka zmiana wejdzie w życie? Przeczytaj o tym na naszej stronie internetowej!

Instagram potwierdził już przedstawicielowi serwisowi TechCrunch, że funkcja jest w trakcie przygotowania, jednakże nie jest ona dostępna publicznie. Dlaczego więc Instagram chce zmieć sposób przeglądania stories? Być może Instagram widząc rosnącą popularność TikToka, chce bardziej podążać za trendami. Większość portali społecznościowych oferuje przecież przeglądanie swoich stron w systemie wertykalnym, czyli góra/dół. Instagram ze swoim stories jest jednym z nielicznych, kiedy przeglądamy co dzieje się u znajomych, przesuwając palcami w prawo i lewo.

Robert Lewandowski odznaczony przez prezydenta

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy dostałeś kiedyś niespodziewany prezent?

Nowy sposób przeglądania Stories na Instagramie, które każdego dnia przegląda ponad 500 milionów ludzi, z pewnością wymagałby od użytkowników zmiany pewnych przyzwyczajeń. Chociaż dla osoby która nie korzysta z Instagrama zmiana ta wydaje się mało istotna, to już od użytkowników z pewnością wymagałaby ona zmiany przyzwyczajenia. Kiedy jedna mogą zajść takie zmiany na Instagramie? Rzecznik prasowy aplikacji wskazał, że na razie, iż jest to wczesny prototyp, który nie jest jeszcze testowany. Jednakże już sam sygnał, że rozważane jest takie rozwiązanie wydaje się warte uwagi.

Źródło: Rewolucja na Instagramie? Przeglądanie stories już nie będzie takie samo?