Restauracja

i

Autor: pixabay.com Restauracja

Restauracja tylko dla zaszczepionych w Warszawie - to pierwszy taki lokal w Polsce!

2021-09-22 10:30

Coraz więcej restauracji na całym świecie chce gościć tylko osoby szczepione przeciw COVID-19 i ozdrowieńców. Teraz, jako pierwsza w Polsce, zdecydowała się na taki krok restauracja z Warszawy. O jaki lokal chodzi? Dowiedzcie się z naszego artykułu.

Restauracja tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców w Warszawie - będzie to pierwszy polski lokal, który zdecydował się na taki krok. Można się było spodziewać, że prędzej czy później nasz kraj dołączy do tego trendu. Coraz więcej restauracji na całym Świecie decyduje się na obsługę tylko tych gości, którzy mają certyfikat szczepienia, bądź przechorowali COVID-19. Częstokroć spotykają się one z krytyką ludzi twierdzących, że jest to rodzaj segregacji i dyskryminacji tych, którzy nie chcą, lub z jakichś powodów nie mogą się zaszczepić. Lokale stoją jednak na stanowisku, że w dobie pandemii najważniejsze jest bezpieczeństwo pracowników i gości. Z tego samego założenia wychodzą też właściciele restauracji funkcjonującej od ponad 30 lat przy Placu Bankowym. Od 1 października zjeść będą tam mogli tylko ozdrowieńcy, osoby zaszczepione oraz te, które przedstawią negatywny wynik testu na COVID-19 nie starszy, niż wykonany przed 48 godzinami. O jaką restaurację chodzi? Tego dowiecie się w dalszej części artykułu.

Poradnik Zdrowie: Zawał serca - objawy, przyczyny, leczenie

Der Elefant pierwszą w Polsce restauracją COVID free

Od 1 października, by zjeść w restauracji Der Elefant, trzeba będzie okazać certyfikat szczepienia, negatywny wynik testu na COVID-19 (nie starszy, niż wykonany przed 48. godzinami) lub być ozdrowieńcem. Artur Jarczyński, który otworzył lokal w 1990 roku, zdecydował się na ten krok z troski o bezpieczeństwo pracowników i gości. W serwisie handelextra.pl czytamy jego wypowiedź:

W restauracji będziemy przyjmowali jedynie gości zaszczepionych, ozdrowieńców lub osoby z negatywnym, nie starszym niż 48h, testem Covid. To wszystko, aby zagwarantować jak największe możliwe bezpieczeństwo pracownikom i odwiedzającym nas gościom. Pandemię i związane z nią zagrożenia traktujemy poważnie i czujemy się odpowiedzialni za naszych gości. Tylko działając wspólnie i zachowując się odpowiedzialnie, jesteśmy w stanie bezpiecznie przetrwać.

Wszyscy pracownicy zaszczepieni

W Der Elefant i innych restauracjach właściciela, zaszczepieni są wszyscy pracownicy. Ponadto już na początku pandemii Jarczyński skorzystał z pomocy wojewódzkiej konsultantki ds. epidemii prof. dr hab. n. med. Anety Nitsch-Osuch, która opracowała dla restauracji szczegółowe wytyczne dotyczące pracy w reżimie sanitarnym. W restauracji pod adresem Plac Bankowy 1 zamontowano też przegrody oddzielające stoliki, a obsługa pracuje w maseczkach.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Restauracja tylko dla zaszczepionych w Warszawie - to pierwszy taki lokal w Polsce!