Pizzeria Renesans

i

Autor: Google Pizzeria Renesans

RENESANS ZAMKNIĘTY - koniec legendarnej restauracji na Saskiej Kępie [GALERIA]

2021-12-31 13:54

Był to jeden z gastronomicznych symboli Saskiej Kępy znany przez mieszkańców i mieszkanki całej Warszawy. Legendarna pizzeria Renesans została zamknięta. Restauracja działała przez prawie 30 lat! Więcej na ten temat w naszym artykule.

Pizzeria Renesans została zamknięta - to koniec pewnej epoki. Lokal przy Francuskiej 32 funkcjonował od wczesnych lat 90., kiedy to założył go pewien Francuz, który do Warszawy przybył za swoją miłością. Te wszystkie lata niewiele zmieniły restaurację, przez co wiele osób uznawało ją za żywy pomnik "małej gastronomii" epoki transformacji ustrojowej. Pizzeria zyskała sławę dzięki wyjątkowemu w dzisiejszych czasach podejściu do serwowanych posiłków. Wewnątrz lub w okienku za kilka złotych można było zamówić kawałek pizzy lub porcję frytek ze świeżych ziemniaków obranych i pokrojonych tego samego dnia! Uznanie wśród klienteli zyskał klasyczny zestaw Renesansu: kurczak z rożna, frytki i oranżada. Do tego bogaty wybór sosów na czele z andaluzyjskim, który zyskał opinię "wypalacza jamy ustnej". W dzień zamknięcia pizzerię odwiedził tłum ludzi!

TikTok TRENING. TRENDY NA 2022 | ESKA XD - Fit vlog #39

Koniec epoki renesansu - klienci pożegnali legendarną pizzerię

Ostatnim dniem funkcjonowania Renesansu był 30. grudnia 2021 roku. Klientela zgotowała lokalowi gorące pożegnanie - przed okienkiem pojawiła się ogromna kolejka ludzi chcących po raz ostatni spróbować słynnych frytek, pizzy i kurczaka. Na Facebooku pojawiły się zdjęcia z zamknięcia legendarnej knajpki. Zobaczycie je w poniższej galerii.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: RENESANS ZAMKNIĘTY - koniec legendarnej restauracji na Saskiej Kępie [GALERIA]