Remont Hutnika na finiszu. Wiemy, kiedy pojawią się piłkarze i tenisiści

i

Autor: fot. UM Warszawa

Remont "Hutnika" na finiszu. Wiemy, kiedy pojawią się piłkarze i tenisiści

2021-04-28 17:14

Remont ośrodka sportowego "Hutnik" na Bielanach zbliża się już do końca. Prace są zaawansowane w 90 procentach. Na miejscu powstaną trzy boiska piłkarskie i dwa korty tenisowe. Wykonawcy zostały prace wykończeniowe. Brakuje jeszcze bramek, wiat, czy... koszenia trawy.

Flaga Mazowsza zawisła na Skwerze Kościuszki w Siedlcach

Prace nad rewitalizacją Ośrodka Hutnik na Bielanach dobiegają końca

Nowy obiekt posłuży jako całoroczna baza treningowa dla warszawskich piłkarzy. Otwarcie ośrodka planowane jest na drugą połowę lipca.

- Obecne zaawansowanie prac możemy ocenić na ok. 90 proc. Przed nami ostatnie roboty wykończeniowe. Przebudowa powinna zakończyć się pod koniec maja, natomiast otwarcie obiektu dla warszawskich sportowców planujemy na drugą połowę lipca - po zakończeniu czynności odbiorowych i szkoleniach personelu – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Czytaj także: Zdjęcia lotnicze Warszawy - TRASA SAMOLOTU. Dajcie się uwiecznić na fotografii z powietrza

Do zakończenia prac brakuje bardzo niewiele:

  • wykonawca musi zamontować m.in. piłkochwyty i ogrodzenie boiska głównego,
  • postawić bramki, wiaty i chorągiewki
  • oraz wyposażyć pomieszczenia zaplecza sportowego i administracyjne.

Wymagane jest również kilkukrotne koszenie murawy.

Czytaj także: Odcinkowy pomiar prędkości na S8: władze Woli chcą innej lokalizacji urządzeń

Rewitalizacja Ośrodka Hutnik przy Marymonckiej 42 zakłada stworzenie całorocznej bazy treningowej dla piłkarzy z możliwością organizowania meczów piłkarskich do III ligi włącznie. Zawodnicy zyskają trzy nowe, pełnowymiarowe boiska piłkarskie

- Boisko główne z nawierzchnią z trawy naturalnej będzie posiadało system nawadniania oraz podgrzewania płyty boiska, dodatkowo wybudowano zadaszone trybuny na 1390 miejsc. Dwa pozostałe boiska treningowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej posiadają system drenażu oraz oświetlenie. Boisko B jest wyposażone w trybunę przenośną na 120 miejsc - mówi szef "Aktywnej Warszawy" Janusz Samel.

Na Hutniku powstały też cztery nowe korty tenisowe z nawierzchnią z mączki ceglanej. Zarówno na boiskach piłkarskich z nawierzchnią z trawy syntetycznej, jak i kortach, przewidziano możliwość montażu powłok pneumatycznych, co pozwoli na korzystanie z obiektów bez względu na porę roku.

Dla boisk i kortów powstały nowe zaplecza szatniowo-sanitarne. Modernizacji uległ także teren przyległy wraz z drogami, ciągami pieszymi oraz parkingiem.

Sonda
Czy uważasz, że 500 plus powinno zostać zniesione, a w zamian rząd powinien obniżyć podatki?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Remont "Hutnika" na finiszu. Wiemy, kiedy pojawią się piłkarze i tenisiści