RegioJet

i

Autor: Jan Roider flickr.com RegioJet

REGIOJET uruchomi nowe połączenie z Warszawy - kiedy i dokąd pojadą pociągi?

2021-10-12 13:17

Urząd Transportu Kolejowego przyznał otwarty dostęp dla pasażerskich przewozów kolejowych czeskiemu RegioJet. Przewoźnik chce uruchomić nowe połączenie zagraniczne ze stacji Warszawa Zachodnia. Z naszego artykułu dowiecie się, dokąd pojadą pociągi i kiedy skorzystamy z nowego połączenia.

Nowe połączenie RegioJet z Warszawy jest już pewne. Wynika to z komunikatu, jaki na swojej stronie zamieścił Urząd Transportu Kolejowego. Czeski przewoźnik śmiało wszedł na polski rynek. Jeszcze w czerwcu pisaliśmy o planach RegioJet na uruchomienie połączenia Warszawa - Brenner, dzięki któremu będziemy mogli pojechać pociągiem w Alpy bezpośrednio ze stolicy. Teraz RegioJet zacznie wysyłać swoje pociągi z Warszawy w innym zagranicznym kierunku. Będzie to skład relacji Warszawa Zachodnia – Ostenda. Miasto leży w północno-zachodniej Belgii, na wybrzeżu Morza Północnego. Przewoźnik będzie uruchamiać codziennie jedną parę pociągów. Na jakich stacjach będą się zatrzymywać? O tym w dalszej części artykułu.

Daria i wulkan energii w ESKA Live. Ten koncert wywołuje ciarki!

Stacje połączenia Warszawa Zachodnia – Ostenda

RegioJet dostało otwarty dostęp na okres od 12 grudnia 2021 r. do 12 grudnia 2026 r. Oznacza to, że pociągami relacji Warszawa Zachodnia – Ostenda będziemy mogli pojechać jeszcze tej zimy. Zatrzymywać będą się na następujących stacjach: Warszawa Wschodnia*, Warszawa Centralna*, Warszawa Zachodnia*, Łowicz Główny*, Kutno*, Konin*, Września*, Poznań Główny*, Świebodzin*, Rzepin*, Frankfurt (Oder), Berlin Ostbahnhof, Berlin Hbf., Hannover, Amsterdam Centraal, Schiphol, Den Haag HS, Rotterdam Centraal, Roosendaal, Antwerpen-Centraal, Brussel-Central, Brussel-Zuid, Gent-Sint-Pietres, Brugge, Oostende. Na stacjach oznaczonych gwiazdką w kierunku Ostendy możliwe będzie wyłącznie wsiadanie do pociągu, a w relacji powrotnej – tylko wysiadanie.

Źródło: utk.gov.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: REGIOJET uruchomi nowe połączenie z Warszawy - kiedy i dokąd pojadą pociągi?