Szczepienie przeciw Covid-19

i

Autor: pixabay.com

RAPORT Z ANTENY 9.04.2021: Trzecia dawka szczepionki niemal pewna! Co dalej ze szczepieniami?

2021-04-09 10:42

Będzie potrzebna trzecia dawka szczepionki na covid-19 - przyznaje w rozmowie z nami szef Urzędu Rejestracji Leków. Grzegorz Cessak mówi, że trwają badania kliniczne w tej sprawie. Ale jest niemal pewne, że dla podtrzymania odporności wymagane będzie podanie tak zwanej dawki przypominającej. Kiedy miałaby to nastąpić? Na razie nie wiadomo, bo trzeba poczekać na dane.

Powtarzanie szczepień ma dotyczyć również jednodawkowego preparatu firmy Johnson & Johnson. W połowie przyszłego tygodnia do Polski dotrze 120 tysięcy jego dawek. Tymczasem przed chwilą na konferencji prasowej - Michał Dworczyk - pełnomocnik rządu do spraw szczepień - powiedział, że jeżeli po uruchomieniu rejestracji na szczepienia kolejnych roczników zabraknie terminów, wtedy jest możliwość na jeden-dwa dni wstrzymać ten proces. Z kolei jeżeli będzie mniejsze zainteresowanie, można rejestrację przyśpieszać.

RAPORT Z ANTENY 9.04.2021: mural Krzysztofa Krawczyka powstanie na Ursynowie?

"Ursynów cię wita chlebem i solą" śpiewał przed laty Krzysztof Krawczyk. Teraz ta warszawska dzielnica chce upamiętnić zmarłego kilka dni temu artystę i jej wieloletniego mieszkańca. Jednym z pomysłów jest stworzenie muralu z jego podobizną. Więcej przeczytacie TUTAJ.

Sonda
Co sądzisz na temat robienia zapasów w obliczu zagrożenia koronawirusem?
Źródło: RAPORT Z ANTENY 9.04.2021: Trzecia dawka szczepionki niemal pewna! Co dalej ze szczepieniami?