RAPORT Z ANTENY 27.09.2021: To będzie łagodna zima - mówią synoptycy. Znamy eksperymentalną prognozę na najbliższe miesiące!

2021-09-27 10:41

To będzie łagodna zima - mówią synoptycy. Znamy eksperymentalną prognozę na najbliższe miesiące. Co jeszcze dzieje się w kraju i na świecie? Sprawdźcie nasz dzisiejszy Raport z anteny!

Spis treści

  1. RAPORT Z ANTENY 27.09.2021: średnio każde przedsiębiorstwo w Polsce ma zaległości sięgające niemal 29 tysięcy!
  2. RAPORT Z ANTENY 27.09.2021: walne zgromadzenie Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Początek tegorocznej zimy nie taki straszny, nie powinien nas zaskoczyć chłodem. IMGW opublikował eksperymentalną prognozę długo terminową do stycznia przyszłego roku.Jest oparta na wynikach temperatur i opadów z ostatnich 30u lat. Synoptycy spodziewają się łagodnej zimy z nieznacznie większymi opadami, niż było to w latach ubiegłych. A wszystko przez postępujące ocieplenie klimatu.

Raport z Anteny 27.09

RAPORT Z ANTENY 27.09.2021: średnio każde przedsiębiorstwo w Polsce ma zaległości sięgające niemal 29 tysięcy!

Ponad 300 milionów złotych. Tyle wynoszą długi hotelarzy i restauratorów. Jak wynika z Krajowego Rejestru Długów - średnio każde przedsiębiorstwo ma zaległości sięgające niemal 29 tysięcy. Rekordzistą jest spółka z Dolnego Śląska, która ma do oddania ponad 4y miliony. Eksperci zwracają uwagę, że mimo stosunkowo udanych wakacji - przedsiębiorcy nie spodziewają się szybkiego odrobienia strat wywołanych pandemią. Powodem jest widmo kolejnych obostrzeń i braki kadrowe, z którymi mierzy się branża.

RAPORT Z ANTENY 27.09.2021: walne zgromadzenie Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Siedmiu kandydatów i trzech faworytów. Dziś rusza walne zgromadzenie Polskiego Związku Piłki Siatkowej, na którym wybrany zostanie nowy prezes federacji. Największe szanse na zwycięstwo mają: Sebastian Świderski, Ryszard Czarnecki oraz Jacek Kasprzyk.

QUIZ. Starówki w polskich miastach. Rozpoznasz je po jednym zdjęciu?

Pytanie 1 z 15
Pierwsze zdjęcie na rozgrzewkę. Widzimy na nim starówkę
Wrocław Rynek Starówka
Źródło: RAPORT Z ANTENY 27.09.2021: To będzie łagodna zima - mówią synoptycy. Znamy eksperymentalną prognozę na najbliższe miesiące!