Białe Miasteczko 2.0, protest pracowników ochrony zdrowia

i

Autor: Marcin Smulczyński/SUPER EXPRESS Białe Miasteczko 2.0, protest pracowników ochrony zdrowia

RAPORT Z ANTENY 22.09.2021: resort zdrowia dogadał się z ratownikami medycznymi

2021-09-22 10:31

Jest porozumienie z ratownikami medycznymi - ogłosił minister zdrowia. Jak poinformował Adam Niedzielski - rozmowy o postulatach toczyły się wiele godzin. Co jeszcze dzieje się w kraju i na świecie? Sprawdźcie nasz dzisiejszy Raport z anteny!

Jest porozumienie z ratownikami medycznymi - ogłosił minister zdrowia. Jak poinformował Adam Niedzielski - rozmowy o postulatach toczyły się wiele godzin. Załogi karetek ponownie będą dostawać 30sto- procentowe dodatki wyjazdowe. Określono też minimalną stawkę godzinową - nie mniej niż 40 złotych na godzinę.

- Nie jest to porozumienie zadowalające, ale trzeba było osiągnąć kompromis - komentuje szef komitetu protestacyjnego ratowników medycznych, Piotr Dymon. Porozumienie podpisano również z pracodawcami zawiązanymi ze stacjami ratownictwa medycznego.

Raport z anteny 22.09, godz.10

RAPORT Z ANTENY 22.09.2021: pożar w gospodarstwie rolnym Bartnikach

Tragiczne skutki pożaru w gospodarstwie rolnym Bartnikach w powiecie Lidzbark Warmiński. W nocy spłonęła obora, w której było 150 sztuk bydła. Udało się  uratować jedynie cztery zwierzęta, które zostały ranne. Spalił się także ciągnik rolniczy. Straty wstępnie oszacowano na 2 mln zł.​

RAPORT Z ANTENY 22.09.2021: europejski dzień bez samochodu

Dzisiaj europejski dzień bez samochodu. To oznacza, że w wielu miastach komunikacja miejska jest za darmo. tak jest między innymi w Warszawie, gdzie przez cały dzień za darmo będzie można podróżować zarówno w pierwszej, jak i w drugiej strefie biletowej.

Czy znasz stolice wszystkich województw? Sprawdź swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 16
Miastem wojewódzkim mazowieckiego jest?
Źródło: RAPORT Z ANTENY 22.09.2021: resort zdrowia dogadał się z ratownikami medycznymi