Usnarz Górny. Granica polsko-białoruska

i

Autor: Tomasz Matuszkewicz/SE

RAPORT Z ANTENY 21.09.2021: jest śledztwo w sprawie śmierci trzech migrantów

2021-09-21 10:32

Jest śledztwo w sprawie śmierci trzech migrantów w pobliżu polsko-białoruskiej granicy. Najbardziej prawdopodobną przyczyną było wychłodzenie organizmu. Co jeszcze dzieje się w Polsce i na świecie? Sprawdźcie w naszym dzisiejszym raporcie!

Najbardziej prawdopodobną przyczyną było wychłodzenie organizmu. Jest śledztwo w sprawie śmierci trzech migrantów w pobliżu polsko-białoruskiej granicy. Ciała mężczyzn w wieku od 20u do 40u lat znaleziono w niedziele. Wszczęcie śledztwa zapowiadał premier Mateusz Morawiecki.

Na granicę polsko-białoruską wkrótce ma być wysłanych kolejnych pół tysiąca żołnierzy.

Raport z anteny 21.09, godz.10

RAPORT Z ANTENY 21.09.2021: kierowcy utkwili na przejściu granicznym w Dorohusku

Nawet 14 godzin - tyle czasu muszą czekać kierowcy ciężarówek na wjazd do Polski na przejściu granicznym w Dorohusku. Jak informują celnicy w kolejce stoi około 240 pojazdów. Nieco lepiej jest w drugą stronę, czas oczekiwania na wyjazd z kraju to dwie godziny. Na bieżąco z kolei odbywa się odprawa na przejściach w Koroszczynie i Hrebennem.​

RAPORT Z ANTENY 21.09.2021: Studenci - wracają na uczelnie!

Na Uniwersytecie Śląskim większość zajęć odbywać się będzie stacjonarnie. Jego władze chcą, aby studenci do budynków tylko z małymi wyjątkami. Do studiowania stacjonarnego wracają również studenci politechniki śląskiej. Niektóre uczelnie dalej decydują się na tryb hybrydowy - tak będzie m.in. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Źródło: RAPORT Z ANTENY 21.09.2021: jest śledztwo w sprawie śmierci trzech migrantów