Akcja żonkile 2021 - co to za akcja? Kiedy się odbywa? [Najważniejsze informacje]

i

Autor: Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland flickr.com Akcja żonkile

RAPORT Z ANTENY 19.04.2021: rocznica powstania w warszawskim gettcie. W stolicy zawyją syreny!

2021-04-19 10:30

W samo południe - zawyją syreny. Tak Warszawa upamiętni bohaterów walczących w powstaniu w getcie warszawskim. Dziś mija 78 lat od jego wybuchu. Symbolem tych wydarzeń są żółte żonkile. Jak wyglądają obchody tego dnia? Tym razem, z powodu pandemii, obchody będą miały nieco inny charakter. Wiele wydarzeń przeniesie się do internetu.

"Zapraszamy do akcji biblioteki, szkoły i instytucje kultury z całej Polski. Ze względu na pandemię, większość aktywności wokół akcji przenosi się do internetu. Muzeum POLIN szykuje premiery filmowe i literackie i nowe materiały edukacyjne dla każdej grupy wiekowej" - informują pracownicy muzeum. A więcej informacji znajdziecie również TUTAJ.

Raport z anteny 19.04, godz.10

RAPORT Z ANTENY 19.04.2021: otwarcie przedszkoli. Czy dzieci wrócą do szkoły?

Stacjonarne zajęcia wznowiły dziś żłobki i przedszkola. Przerwa związana z lockdownem trwała trzy tygodnie. Czekaliśmy na to otwarcie - mówi Anna Rykowska z przedszkola w Olsztynie. Zadowoleni są też najmłodsi. Szkoły pozostaną zamknięte co najmniej do 25 kwietnia. Dziś odnotowaliśmy kolejny spadek zakażeń - poniżej 10 tysięcy. Może to oznacza luzowanie obostrzeń. Pierwsze w kolejności otwarte mają być szkoły.

Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?
Źródło: RAPORT Z ANTENY 19.04.2021: rocznica powstania w warszawskim gettcie. W stolicy zawyją syreny!