RAPORT Z ANTENY 12.04.2021: Policjant uderzył pałką protestującą kobietę. Za granicę pojedziemy tylko z paszportem COVIDOWYM

i

Autor: Twitter/Michał Szczerba

RAPORT Z ANTENY 12.04.2021: Policjant uderzył pałką protestującą kobietę. Za granicę pojedziemy tylko z paszportem COVIDOWYM

2021-04-12 10:30

Komendant Główny Policji zlecił kontrolę w sprawie zdarzenia w Głogowie. Podczas odbywającego się tam protestu przeciwko obostrzeniom covidowym, jeden z policjantów uderzył pałką służbową kobietę biorącą udział w manifestacji. Za granicę pojedziemy tylko z paszportem covidowym? Taki plan ma Unia Europejska. Zobaczcie nasz RAPORT Z ANTENY.

Taka interwencja - ŹLE WYGLĄDA. Tak o użyciu pałki i powaleniu przez policjanta protestującej kobiety w Głogowie mówił wiceminister sprawiedliwości. Według dolnośląskiej policji, protestująca już wcześniej była agresywna wobec funkcjonariuszy. Michał Woś dodaje, że sprawa wymaga wyjaśnienia.

- Trzeba poznać szczegóły. Na pewno dla polskiej policji byłoby lepiej, gdyby w ogóle do tego typu zdarzeń nie dochodziło - mówi Michał Woś.

Tymczasem Komendant Główny Policji zlecił kontrolę w sprawie interwencji.

Za granicę będziemy mogli pojechać tylko z paszportem covidowym

Jak podaje dzisiejsza Rzeczpospolita, Unia Europejska chciałaby wprowadzić paszporty covidowe do 25-ego czerwca. Z takim dokumentem osoba zaszczepiona mogłaby łatwiej podróżować, korzystać z kin czy stadionów.

- Certyfikat pokaże że osoba została zaszczepiona, albo ma negatywny wynik testu na koronawirusa, lub wyzdrowiała i ma przeciwciała - mówi Ursula Von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej.

Na takich paszportach najbardziej zależy krajom turystycznym - takim jak Grecja, Włochy czy Hiszpania.

Źródło: RAPORT Z ANTENY 12.04.2021: Policjant uderzył pałką protestującą kobietę. Za granicę pojedziemy tylko z paszportem COVIDOWYM