Koronawirus, 12 marca. Ile jest dziś zakażeń w województwie śląskim? [RAPORT]

i

Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

RAPORT Z ANTENY 10.03.2021: mamy nowy rekord zachorowań na COVID-19 w Polsce. Grodzisk Mazowiecki wprowadził własny lockdown

2021-03-10 10:10

To najwyższy wynik od początku roku. Jest ponad 17 tysięcy nowych przypadków koronawirusa. Grodzisk Mazowiecki nie czeka i wprowadza lokalny lockdown. Co jeszcze dzieje się w Polsce? Śledźcie nasz raport z anteny! Znajdziecie go w tym artykule!

Spis treści

  1. Zmarł dyrektor jednego z warszawskich liceów - uległ wypadkowi w czasie wspinaczki w Tatrach
  2. Iga Świątek w Dubaju - trzecia runda WTA

Dramatyczny wzrost zakażeń koronawirusem. Jak podało Ministerstwo Zdrowia - dzisiaj mamy ponad 17 tysięcy nowych przypadków. W poniedziałek rzecznik resortu zapowiadał, że w tym tygodniu zbliżymy się do 20 tysięcy zachorowań dziennie. Według dr Pawła Grzesiowskiego, immunologa i głównego doradcy Naczelnej Rady Lekarskiej - może być jeszcze gorzej. Dzisiejsze liczby są najwyższymi od początki tego roku.​ Nie czekając na rządowy lockdown Grodzisk Mazowiecki wprowadził własne ograniczenia. Z podanych przez niego danych wynika, że jeszcze niedawno w powiecie grodziskim na 10 tysięcy mieszkańców przybywało 11 chorych. Zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa mają dodatkowe, lokalne obostrzenia.

Raport z Anteny 10.03, godz.10

Zmarł dyrektor jednego z warszawskich liceów - uległ wypadkowi w czasie wspinaczki w Tatrach

Nie żyje 51-letni turysta, który trzeciego marca uległ wypadkowi w czasie wspinaczki w Tatrach. Taternik na skutek upadku doznał urazu głowy. To dyrektor jednej ze szkół w Warszawie.  Mężczyzna był dyrektorem jednego z katolickich liceów w Warszawie. Pracował na stanowisku od 14 lat. Tatry były jego pasją.

Iga Świątek w Dubaju - trzecia runda WTA

Iga Świątek w trzeciej rundzie turnieju WTA w Dubaju zmierzy się z Garbine Muguruzą. Hiszpanka to dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa. W tej chwili w światowym rankingu jest 16-asta, czyli tuż za Polką. 27-latka jest też w znakomitej formie - w ubiegłym tygodniu zagrała w finale turnieju w Dausze.

Sonda
Czy tęsknisz za ciepłem i wiosną?
Źródło: RAPORT Z ANTENY 10.03.2021: mamy nowy rekord zachorowań na COVID-19 w Polsce. Grodzisk Mazowiecki wprowadził własny lockdown