Radni odrzucili uchwałę ws. palenia węglem. Aktywiści protestują

i

Autor: Pixabay Radni odrzucili uchwałę ws. palenia węglem. Aktywiści protestują

Radni odrzucili uchwałę ws. palenia węglem. Aktywiści protestują

2022-01-21 16:01

Stołeczni radni odrzucili uchwałę mieszkańców w sprawie wprowadzenia zakazu spalania węgla i drewna w domowych piecach od jesieni 2023 r. Ich zdaniem było ku temu co najmniej kilka powodów. Z decyzją nie zgadzają się aktywiści, którzy przygotowali projekt uchwały.

Radni odrzucili uchwałę ws. smogu

Stołeczni radni odrzucili uchwałę mieszkańców w sprawie wprowadzenia zakazu spalania węgla i drewna w domowych piecach od jesieni 2023 r. Aktywiści, którzy przygotowali dokument, protestują przeciwko tej decyzji. Radni przekonują, że nie mogli postąpić inaczej i wskazują względy formalne. Jak mówi wiceprzewodniczący rady miasta, Sławomir Potapowicz - projekt skierowano do rady w niewłaściwy sposób.

ESKA XD #040 - HARRY POTTER, NAJSEKSOWNIEJSI, ZIMOWE IGRZYSKA, HIGH LEAGUE 2

Rada Warszawy nie ma żadnych możliwości prawnych, aby podejmować działania, które zmierzają do tego, żeby wprowadzić w Warszawie politykę mającą na celu np. ograniczenie w określonym terminie spalanie węgla, czy też biomas - mówi Sławomir Potapowicz.

Aktywiści protestują

Zdaniem przewodniczącej inicjatywy Miasto Jest Nasze, Barbary Jędrzejczyk rada może jednak przyjąć tzw. uchwałę intencyjną: - Może zawnioskować do organu odpowiedzialnego za opracowanie projektu uchwały antysmogowej, czyli w tym przypadku zarządu województwa, o stosowną nowelizację tej uchwały - mówi Jędrzejczyk.

Sławomir Potapowicz nie wyklucza, że mimo ostatniej decyzji dojdzie do zmian w uchwale antysmogowej. W tej sprawie trwają rozmowy między prezydentem Rafałem Trzaskowskim a marszałkiem województwa mazowieckiego.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Radni odrzucili uchwałę ws. palenia węglem. Aktywiści protestują