Poprzednie edycje akcji cieszyły się dużym zainteresowaniem

i

Autor: Piotr Oleszak/materiały prasowe

Przyjdź pozbierać śmieci, wyjdź z książką. Wyjątkowa akcja w Warszawie!

2021-09-14 18:22

Co można mieć ze sprzątania okolicy? Satysfakcję, czyste otoczenie a nawet... książkę! Można się o tym przekonać już w najbliższą sobotę 18.09.2021w okolicach Kopca Powstania Warszawskiego. Po raz osiemnasty zorganizowana zostanie akcja "Książka za worek śmieci".

Rozdanie nagród „Osobowość WTP Przyjazna Pasażerom”

Zaproszenie dla małych i dużych

Na uczestników wydarzenia czeka w sumie 70 książek, z czego 50 to książki dla dorosłych, a 20 dla dzieci. - To są głównie reportaże, literatura podróżnicza, literatura górska. Będzie także książka mojego autorstwa o Indonezji - mówi Anna Jaklewicz, podróżniczka i pomysłodawczyni akcji. Żeby wziąć udział w wydarzeniu należy się zarejestrować. Link do rejestracji znajduje się na stronie wydarzenia.

Rejestrować nie muszą się najmłodsi uczestnicy. - Edukacja najmłodszych jest najważniejsza, po to żeby faktycznie się coś zmieniło, a nie tylko, żebyśmy musieli usuwać skutki naszych zaniedbań, czyli zbierać śmieci. Dlatego zapraszam, przychodźcie z dziećmi - mówi organizatorka i dodaje, że dla dzieci przygotowano do sprzątania rękawice w specjalnym, mniejszym rozmiarze.

Sobotnia akcja odbędzie się nie tylko w Warszawie. Po raz pierwszy jej organizatorka zaplanowała wspólne sprzątanie w aż 16 polskich miastach. Data wydarzenia też nie jest przypadkowa.- Mamy teraz tydzień sprzątania świata. I my wpisujemy się w taki nurt ekologiczny - dodaje Anna Jaklewicz.

Nie tylko worek śmieci

To jednak nie koniec ekologicznych zbiórek. Organizatorzy będą też zbierać elektroodpady. W zamian partner akcji - organizacja odzysku ASEKOL PL S.A., przygotowała modne ekotorby. Aby je otrzymać nie trzeba się rejestrować. Wystarczy przyjść w sobotę o 10 w okolice kopca. Osoby, które przyniosą co najmniej trzy małe zużyte sprzęty lub dwa średnie zużyte sprzęty lub jeden duży zużyty sprzęt lub co najmniej 30 szt. baterii - otrzymają ekotorby.

Tak prezentują się kategorie elektroodpadów:

  • mały sprzęt: suszarka, prostownica do włosów, mikser, toster, waga kuchenna lub łazienkowa, klawiatura, myszka, słuchawki, telefony, kamery, odbiorniki radiowe, drony, młynki do kawy, zabawki elektryczne;
  • średni sprzęt: telewizor/monitor, LCD, mikrofala, odkurzacz, komputer, laptop, tablet, kuchenki elektryczne, drukarki, wiertarki i inne elektronarzędzia, ekspresy do kawy, grill elektryczny, sprzęt muzyczny i sportowy;
  • duży sprzęt: lodówka, pralka, suszarka do ubrań, zmywarka, piekarnik, klimatyzator, kominek elektryczny.

Który zakątek Polski powinieneś odwiedzić?

Pytanie 1 z 8
Wypoczynek planujesz...

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Przyjdź pozbierać śmieci, wyjdź z książką. Wyjątkowa akcja w Warszawie!