Przenieś się do przedwojennej Woli! Warsztaty gwary warszawskiej, Miasteczko Zdrowia i inne atrakcje czekają na Kercelaku!

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Przenieś się do przedwojennej Woli! Warsztaty gwary warszawskiej, Miasteczko Zdrowia i inne atrakcje czekają na Kercelaku!

2021-09-09 14:05

Warsztaty gwary warszawskiej, Miasteczko Zdrowia, animacje i zabawy dla dzieci, wolscy rzemieślnicy, aktorzy odtwarzający klimat przedwojennej Woli i potrawy z tamtych czasów, a na koniec występ „Małej Orkiestry Dancingowej” – to tylko część atrakcji, które czekają gości „Kercelaka”.

  • Sobota (11.09.2021), godz. 12.00 – 22.00 (stoiska do 18.30)  
  • Odtwarzanie scen z przedwojennych ulic Woli  
  • Warsztaty gwary warszawskiej  
  • Stoiska wolskich rzemieślników  
  • Animacje dla dzieci, dmuchańce. Występ zespołu Apsik!  

Warszawiacy, którzy po godz. 12.00 w sobotę dotrą na skwer u zbiegu Solidarności, Okopowej i Leszna będą mogli poczuć się jakby przenieśli się w czasie na Wolę lat dwudziestych ubiegłego wieku.   

– Kercelak wydarzenie cykliczne organizowane przez Urząd Dzielnicy, podczas którego wracamy do klimatu przedwojennego bazaru o tej samej nazwie.  W ten sposób kultywujemy miejskie tradycje i warszawski folklor - mówi Grażyna Orzechowska - Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli. Po spowodowanej pandemią koronawirusa przerwie, wydarzenie ma wrócić na dobre. - Po rocznej przerwie, przygotowujemy dla mieszkańców szereg atrakcji. Będzie można zobaczyć, jak wyglądały alejki targowiska na placu Kercelego, jak zachowywali się i ubierali mieszkańcy Warszawy. Zadba Trupa Teatralna Warszawiaki – dodaje Orzechowska – Mikulska.  

Będzie można jednak nie tylko popatrzeć i posłuchać, bo wolska biblioteka już teraz prowadzi zapisy na warsztaty gwary warszawskiej, które odbywać się będą podczas imprezy na jej stoisko. Swoją ofertę zaprezentuje również Wolskie Centrum Kultury i Zespół Wolskich Placówek Edukacyjnych i Kulturalnych. Nie zabraknie przedstawicieli zanikających zawodów z Woli. Swoją pracę pokaże m.in. szewc, oraz specjaliści od renowacji mebli, oprawy obrazów w ramy – prawdziwi mistrzowie w swoim fachu.  

Do dawnej Warszawy będzie można też wrócić dzięki literaturze i muzyce. Nie zabraknie bowiem prezentacji książek o tym jak żyło się kiedyś w stolicy.  O oprawę muzyczną zadba Kapela Warszawiaki, a warszawskie utwory w rockowej aranżacji zaprezentuje grupa Menele. Goście będą mogli bawić się “na dechach”, a w przerwach umilać czas będą konkursy dla publiczności. Zwieńczeniem wieczoru będzie występ Małej Orkiestry Dancingowej i pokaz laserowy.  

– Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców na kolejne wolskie, niezwykłe wydarzenie. Będzie można spotkać się ze znajomymi, sąsiadami, porozmawiać, poznać kogoś nowego. W troszkę okrojonej formie, nie na Chłodnej, ale czekamy na każdego, kto ma ochotę spędzić miło czas. Pamiętajmy o pandemii, środkach ostrożności, szczepmy się i przybywajmy na Kercelak już w najbliższą sobotę – zachęca przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola, Ewa Statkiewicz.  

Na terenie imprezy będzie funkcjonowało ,,Miasteczko Zdrowia”, zorganizowane przez Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia we współpracy z organizacjami pozarządowymi i podmiotami medycznymi. Znajdzie się tam m.in. punkt pomiaru cukru, ciśnienia, punkt porad dietetycznych.  

W punkcie gastronomicznym potrawy „bazarowe” inspirowane kuchnią warszawską.   

Przed wejściem na teren Kercelaka  “Tata Tasiemka” będzie rozdawać złote krążki.   

We współpracy z grupą przedsiębiorczyń pn. Wola Kobiet Biznesu powstanie miejsce, gdzie panie prowadzące interesy na Woli będą prezentować swoją ofertę. Oprócz tego dzięki WKB odbędzie się pokaz gimnastyki chińskiej tai chi, prezentacje produktów i usług, a także niespodzianki dla gości Kercelaka. 

ZAKAZ wstępu do autobusu i restauracji? A może ŁAPANKI na ulicach? Polacy ostro o SEGREGACJI. Komentery [WIDEO].

Źródło - informacja prasowa

Źródło: Przenieś się do przedwojennej Woli! Warsztaty gwary warszawskiej, Miasteczko Zdrowia i inne atrakcje czekają na Kercelaku!