Przemycał zegarki za ogromną kwotę - wpadł na Lotnisku Chopina

i

Autor: Vladimir Morozov flickr.com Złoty zegarek

Przemycał zegarki za ogromną kwotę - wpadł na Lotnisku Chopina

2021-04-21 14:02

Łączna wartość 9 luksusowych zegarków, które przemycić próbował podróżny ujęty na Lotnisku Chopina w Warszawie, jest powalająca! Z naszego artykułu dowiecie się, ile kosztowały i ile na przemycie mógł stracić Skarb Państwa.

Luksusowe zegarki - ceny tych urządzeń mogą być naprawdę kosmiczne! Zegarki renomowanych szwajcarskich firm kosztują od kilkunastu do kilkuset tysięcy złotych. Dziewięć sztuk takich zegarków znaleziono w bagażu jednego z podróżnych podczas przeszukania na Lotnisku Chopina na warszawskim Okeciu. Mężczyzna nie zgłosił ich do oclenia, narażając tym samym polski Skarb Państwa na niemal 208 tysięcy złotych z tytułu nieodprowadzonych należności. Jednak łączna cena samych zegarków znaczne przewyższa tę kwotę. Przemyt udaremnili funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej(KAS). Wytypowanie osoby skierowanej do kontroli umożliwiła współpraca ze szwajcarską Służbą Celną z Portu Lotniczego w Genewie.

Warszawa szykuje się do otwarcia Centralnego Punktu Szczepień Powszechnych na stadionie Legii w Warszawie
Sonda
Czy chciałbyś być policjantem?

Zegarki za prawie milion złotych!

Podróżny, legitymujący się paszportem łotewskim, został skierowany do kontroli po przejściu stanowiska "Towary do zgłoszenia". Zaprzeczył on temu, że posiada jakiekolwiek przedmioty wymagające oclenia. W jego bagażu znaleziono jednak zegarki znanych, ekskluzywnych marek. Ich łączna cena to ponad 900 tysięcy złotych! Ponadto odkryto laptop. Zatrzymany nie posiadał żadnych dokumentów potwierdzających zakup tych przedmiotów. Podróżnego zatrzymano i przesłuchano w charakterze podejrzanego, a o sprawie poinformowano Prokuraturę Rejonową Warszawa-Ochota. Zabezpieczony towar wraz z dokumentacją procesową przekazano do dalszego postępowania karno-skarbowego.

Źródło: mazowieckie.kas.gov.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Przemycał zegarki za ogromną kwotę - wpadł na Lotnisku Chopina