Przed nami najbardziej spektakularny WSCHÓD KSIĘŻYCA! Jak będzie wyglądał? Kiedy oglądać?

i

Autor: Canva.com Przed nami najbardziej spektakularny WSCHÓD KSIĘŻYCA! Jak będzie wyglądał? Kiedy oglądać?

Przed nami najbardziej spektakularny WSCHÓD KSIĘŻYCA! Jak będzie wyglądał? Kiedy oglądać?

2021-03-29 14:01

Przed nami najbardziej spektakularny WSCHÓD KSIĘŻYCA! Jak będzie wyglądał? Każdy z nas lubi czasem popatrzeć w niebo. Niektóry widoki potrafią zapierać dech w piersiach. Tak też będzie i w poniedziałek 29 marca. Pierwszy wschód księżyca po pełni, to wspaniałe widowisko, a zobaczyć będziemy mogli je w każdym zakątku kraju!

Wschody Księżyca przynajmniej 24h po pełni charakteryzują się - przy wciąż dużej i okrągłej tarczy oświetlonej dziś w ok. 98% - pojawieniem się Srebrnego Globu na dużo ciemniejszym niebie. To sprawia, że takie wschody są w mojej ocenie najbardziej spektakularnymi w całym miesiącu! - tę i wiele innych ciekawostek na temat wschodu tego wyjątkowego, Robaczywego Księżyca, znajdziecie na profilu Z głowią w gwiazdach na Facebooku. Poniżej publikujemy ich pełny post. Wschód księżyca, który dąży do nowiu będzie można obserwować około godziny 20:05. Księżyc zajdzie całkowicie 30 marca o godzinie 07:17.

Przed nami najbardziej spektakularny WSCHÓD KSIĘŻYCA! Jak będzie wyglądał?

Podczas wschodu Księżyc przyjmuje intensywnie pomarańczowo-czerwoną barwę. W połączeniu z ciemniejącym niebem mamy niezapomniany efekt! Ponadto widoczna będzie jego ogromna powierzchnia - ok. 98%.

Sonda
Czy idziesz do spowiedzi przed Wielkanocą w czasie pandemii?
Źródło: Przed nami najbardziej spektakularny WSCHÓD KSIĘŻYCA! Jak będzie wyglądał? Kiedy oglądać?