Trybunał Konstytucyjny

i

Autor: PAP / Radek Pietruszka Trybunał Konstytucyjny

Protest w Warszawie po decyzji TK - DATA, GODZINA i MIEJSCE manifestacji

2021-10-08 12:34

W czwartek, 7 października, Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności niektórych przepisów UE z polską konstytucją. Decyzja stwierdzająca wyższość prawa krajowego nad unijnym to zdaniem wielu osób pierwszy krok w stronę polexitu. Donald Tusk zachęca wszystkich niezgadzających się z tym orzeczeniem do wzięcia udziału w proteście w Warszawie. Kiedy, o której i w jakimi miejscu ma się odbyć? O tym w artykule.

Protest w Warszawie po decyzji Trybunału Konstytucyjnego - do tego nawołuje Donald Tusk. Swój apel wystosował po ogłoszeniu orzeczenia TK z czwartku, 7 października. Trybunał, pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej, uznał, że przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy Unii Europejskiej działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, są niezgodne z polską konstytucją. Wiele osób uważa tę decyzję za początek polexitu, czyli wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. W kilka godzin po orzeczeniu TK, na Twitterze pojawił się wpis Donalda Tuska zachęcający do protestu. Bardzo prawdopodobne, że manifestacja zgromadzi wiele osób. W dalszej części artykułu poznacie jej datę, godzinę i miejsce.

Protest na Placu Zamkowym w Warszawie - kiedy i o której?

Donald Tusk nawołuje do wzięcia udziału w proteście, który miałby się odbyć w Warszawie na Placu Zamkowym w niedzielę, 10 października. Początek manifestacji o godzinie 18:00. W wydarzeniu niemal na pewno weźmie udział Donald Tusk, a także politycy i polityczki opozycji. Ile osób zgromadzi protest przeciwko orzeczeniu TK? To trudno przewidzieć. Decyzja Trybunału wywołała jednak niemałe poruszenie, więc można zakładać, że na Placu Zamkowym zbierze się wiele osób.

Michał Wawrykiewicz: Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego to prawna Targowica. To wyrok na zamówienie

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Protest w Warszawie po decyzji TK - DATA, GODZINA i MIEJSCE manifestacji