Protest służby zdrowia

i

Autor: pixabay.com Protest służby zdrowia

PROTEST SŁUŻBY ZDROWIA - kiedy wielka manifestacja w Warszawie?

2021-08-25 12:21

Ma to być największy protest pracowników i pracownic ochrony zdrowia w historii kraju! Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy zapowiedział też zorganizowanie białego miasteczka. Główne protesty mają się odbywać w Warszawie. Kiedy? Datę poznacie w artykule.

Protest służby zdrowia został zapowiedziany przez Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy. Strajkować mają pracownicy i pracownice ochrony zdrowia w całej Polsce, ale największych manifestacji spodziewać się trzeba w Warszawie. Do stolicy mają przyjechać tysiące osób zrzeszonych w 14. organizacjach zawodów medycznych. W planach jest również stworzenie protestacyjnego "białego miasteczka", które miałoby powstać tuż po manifestacjach. Pracownicy i pracownice ochrony zdrowia chcą, by odbywały się tam konferencje prasowe, a także prelekcje organizacji związanych w medycyną w Polsce. Kiedy ma się odbyć wielki protest medyków? Jakie są postulaty protestujących? Dowiecie się tego z dalszej części artykułu.

Mały bocian Radzio został postrzelony jeszcze zanim dobrze nauczył się latać

Kiedy jest protest Służby Zdrowia w Warszawie? DATA

Wielki protest wszystkich pracowników i pracownic ochrony zdrowia został zaplanowany na 11 września 2021 w Warszawie. Serwis rynekzdrowia.pl, powołując się na przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystynę Ptok, pisze, że w proteście może wziąć udział kilkanaście tysięcy osób. Do Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego dołączyło 14 organizacji zawodów medycznych.

Protest Służby zdrowia w Warszawie - białe miasteczko

Tuż po proteście, w Warszawie ma powstać białe miasteczko na wzór tego, które w 2007 roku stworzyły pielęgniarki. W miasteczku znajdzie się centralny duży namiot, w którym codziennie będą się odbywać konferencje prasowe o 10:00. Na terenie miasteczka będą też prowadzone warsztaty i panele edukacyjne. Pojawią się również stoiska organizacji charytatywnych i działających na rzecz pacjentów, które będą informować o swojej działalności i prowadzić prelekcje. Jak zapewnia Porozumienie rezydentów, lokalizacja miasteczka zostanie ujawniona wkrótce.

Postulaty protestujących - czego domagają się pracownicy i pracownice ochrony zdrowia?

11 września wszystkie osoby zatrudnione w ochronie zdrowia będą domagać się między innymi zwiększenia nakładów na polską służbę zdrowia i podniesienia zarobków do poziomu średniej OECD i UE względem średniej krajowej. Dokładniej zostały one przedstawione w poniższym poście:

Źródło: PROTEST SŁUŻBY ZDROWIA - kiedy wielka manifestacja w Warszawie?