Protest rezydentów 22.03.2021: Czego oczekują? Kiedy koniec protestu?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Protest rezydentów 22.03.2021: Czego oczekują? Kiedy koniec protestu?

Protest rezydentów 22.03.2021: Kilka tysięcy lekarzy nie przyjdzie do pracy. Jak długo potrwa protest?

2021-03-21 17:24

Protest lekarzy rezydentów 22.03.2021. Co najmniej kilka tysięcy lekarzy nie pojawi się w pracy. Zamierzają masowo skorzystać ze zwolnień lekarskich. To protest ws. warunków przeprowadzenia Państwowych Egzaminów Specjalizacyjnych. Jak długo będzie trwał protest rezydentów?

Protest rezydentów rozpocznie się w poniedziałek 22.03.2021 i może potrwać nawet tydzień. Udział w proteście zapowiedziało co najmniej 2000 lekarzy. Zamierzają masowo wziąć zwolnienia lekarskie. Chodzi m.in. o decyzje Ministerstwa Zdrowia ws. Państwowych Egzaminów Specjalizacyjnych.

Kilka tysięcy lekarzy nie przyjdezie do pracy

- W związku z ogromnym stresem i przemęczeniem, związanym z niepewnością dotycząca egzaminów decydujących o kształcie dlaczego życia, zachęcamy lekarzy do dokładnego przyjrzenia się swojemu STANOWI ZDROWIA. Nie możemy dopuścić, by za bezpieczeństwo pacjentów odpowiadali przemęczeni i rozproszeni lekarze - pisze Porozumienie Rezydentów.

Czytaj także: Wkrótce wielki protest lekarzy rezydentów. Kiedy się rozpocznie? O co walczą?

Akcję zapowiadano już w lutym. Ma być to największy organizowany do tej pory protest rezydentów. Lekarze domagająsię zwolnienia z egzaminów ustnych. - Panie Ministrze Ministerstwo Zdrowia prosimy o dialog i spotkanie. Sytuacja kadrowa szpitali jest dramatyczna, szczególnie w mniejszych miastach. Wszystkie ręce na pokład! Apelujemy o odwołanie egzaminów ustnych - tak jak w dwóch poprzednich sesjach egzaminacyjnych - informuje Porozumienie Rezydentów.

Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że zamierza wprowadzić dobrowolność przystąpienia do egzaminu specjalizującego wzbliżającej się sesji. A osoby, które do niego nie podejdą, będą mogły bez dodatkowych kosztów zdać jesienią.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Statystyka jest bezwględna - średnia to raptem 6/10. Jak ci pójdzie?

Pytanie 1 z 10
Myślę, więc jestem - autorem tej słynnej sentencji jest...
Akcja informacyjna dotycząca szczepień - strażacy roznoszą ulotki
Źródło: Protest rezydentów 22.03.2021: Kilka tysięcy lekarzy nie przyjdzie do pracy. Jak długo potrwa protest?