Protest ratowników medycznych w centrum Katowic. Domagają się podwyżek, zablokowali główną ulicę miasta [ZDJĘCIA]

i

Autor: Dariusz Brombosz

PROTEST ratowników medycznych w Warszawie 30.06.2021. Co się dzieje? Dlaczego strajkują?

2021-06-30 13:01

Około 100 osób jest już przed resortem zdrowia w Warszawie. To ratownicy medyczni, którzy walczą m.in. o wyższe pensje. W samo południe zaplanowali manifestację przed ministerstwem przy ul. Miodowej. jaki jest powód manifestacji? Co głoszą transparenty? Sprawdźcie u nas!

PROTEST ratowników medycznych w Warszawie 30.06.2021. Co się dzieje? Dlaczego strajkują?

Na transparentach mają hasła: "trochę szacunku" i "mówimy dość". W Warszawie protestuje ponad stu ratowników medycznych. Zebrali się w samo południe pod resortem zdrowia. Tego typu manifestacje odbywają się nie tylko w stolicy.

Ratownicy medyczny w kilku polskich miastach wychodzą dziś na ulice. Także w Krakowie, Olsztynie, Wrocławiu, Rzeszowie, Szczecinie pikiety pracowników pogotowia ratunkowego odbędą się w południe. W Katowicach ratownicy pojawili się przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim o 9.00.

Raport z anteny 30.06, godz.10

- Chce mi się po prostu płakać. Za tak ciężką pracę dostajemy tak marne wynagrodzenie - mówiła jedna z ratowniczek naszemu reporterowi, dodając, że pensje już teraz są niskie, a gdy odbierze się ratownikom dodatki covidowe będzie jeszcze gorzej. Jeśli nie uda im się porozumieć z rządem nie wykluczają zrezygnowania z pracy.

Źródło: PROTEST ratowników medycznych w Warszawie 30.06.2021. Co się dzieje? Dlaczego strajkują? [FOTO]