Sławomir Broniarz

i

Autor: PAP / Piotr Nowak flickr.com Sławomir Broniarz

PROTEST NAUCZYCIELI W WARSZAWIE - gdzie i o której manifestacje 9.10?

2021-10-06 13:12

Na sobotę, 9 października, Związek Nauczycielstwa Polskiego zaplanował zorganizowanie protestu w Warszawie. Ze względu na obostrzenia sanitarne, odbędzie się kilka manifestacji w różnych miejscach. Prawdopodobnie wystąpią tam spore utrudnienia. Sprawdźcie, gdzie i o której należy się ich spodziewać.

Protest nauczycieli w Warszawie zaplanowany został na sobotę, 9 października. Informację przekazał mediom prezes ZNP Sławomir Broniarz. Dodał, że ma to być wyraz dezaprobaty dla tego, co dzieje się w sferze polityki edukacyjnej. Protest jest też walką o demokratyczną szkołę, poszanowanie dla zawodu nauczyciela i wyższe pensje. Nauczyciele i nauczycielki nie zgadzają się wprowadzane przez MEiN zmiany dotyczące awansu, pensum, czasu pracy, sfery ekonomii i wynagrodzeń, a jednocześnie - zdaniem ZNP - nie przewidują działań na rzecz poprawy warunków pracy nauczyciela. Gdzie i o której odbędą się manifestacje? O tym w dalszej części artykułu.

Wformie: Kulturystyka

Protest nauczycieli 9.10 - GODZINA i MIEJSCA manifestacji

Sławomir Broniarz przekazał, że wytyczne Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie pozwalają na zorganizowanie manifestacji liczącej zaledwie 150 osób. Dlatego też ZNP postanowiło zorganizować ich kilka. Wszystkie będą się jednak odbywały w okolicach budynku MEiN. 9 października w godzinach 11:30 - 13:00 nauczyciele i nauczycielki protestować będą w następujących miejscach:

  • Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • Ministerstwo Spraw Zagranicznych
  • Trybunał Konstytucyjny
  • placu na Rozdrożu

Te miejsca zlokalizowane są przy alei Szucha. Droga zapewne będzie tam nieprzejezdna. Prawdopodobnie na objazdy skierowane zostaną też autobusy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: PROTEST NAUCZYCIELI W WARSZAWIE - gdzie i o której manifestacje 9.10?