Prognoza pogody na wrzesień 2021. Czeka nas ciepły miesiąc!

i

Autor: Pixabay.com Prognoza pogody na wrzesień 2021. Czeka nas ciepły miesiąc!

Prognoza pogody na wrzesień 2021. Czeka nas ciepły miesiąc!

2021-08-12 11:45

Prognoza pogody na wrzesień zapowiada się całkiem dobrze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał eksperymentalną prognozę, w której przewiduje ciepły i słoneczny miesiąc. Opady, które będą nam towarzyszyć w przyszłym miesiącu mieszą się w normie, w porównaniu z kilkunastoma latami wstecz.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał eksperymentalną prognozę pogody na wrzesień 2021. Według synoptyków będzie to ciepły miesiąc. Jednak, aby dobrze zinterpretować prognozę trzeba wiedzieć, że zastosowane w niej określenia "powyżej normy", "w normie" i "poniżej normy" odnoszą się one do wartości średniej temperatury powietrza bądź sumy opadów atmosferycznych przewidywanych na dany miesiąc w stosunku do warunków, jakie miały miejsce w latach 1991–2020. Średnia temperatura/suma opadów "powyżej normy", może świadczyć o tym, że prognozowany miesiąc będzie cieplejszy/bardziej mokry od co najmniej 20 obserwowanych tych samych miesięcy w latach 1991–2020. Analogicznie jest z określeniem "poniżej normy". Za to "w normie” zakłada, że prognozowany miesiąc będzie podobny do typowych 10 obserwowanych, tych samych miesięcy w latach 1991–2020.

CZYTAJ TAKŻE: Jaka będzie jesień 2021? Są pierwsze długoterminowe prognozy pogody na wrzesień, październik i listopad

Prognoza pogody na wrzesień 2021

Według IMGW temperatura we wrześniu będzie wyższa, niż wskazuje norma. Co to oznacza? Z pewnością to, że lato jeszcze się z nami nie żegna. We wrześniu będziemy mogli liczyć na gorące dni.

Opady deszczu w przyszłym miesiącu będą zbliżone do średniej z kilkunastu lat wstecz. Są jednak wyjątki. Synoptycy przewidują mniejsze opady niż to bywało na zachodzie kraju. W grafice przygotowanej przez IMGW może przeczytać, że Koszalin, Gorzów Wielkopolski, Szczecin i Zielona Góra będą najsuchszymi miejscami w Polsce we wrześniu.

Leśna bimbrownia zlikwidowana. 700 litrów alkoholu przejęła KAS
Źródło: Prognoza pogody na wrzesień 2021. Czego się spodziewać?