ostrzezenie przed silnym wiatrem

i

Autor: Pixabay

Prognoza IMGW: W nocy intensywne burze na południowym zachodzie! Wiatr do 90 km/h

2021-06-29 20:28

Prognoza IMGW mówi o tym, że w nocy z wtorku na środę spodziewane są intensywne burze, na południowym zachodzie towarzyszyć im będą porywy wiatru do 90 km/h - powiedziała PAP synoptyk IMGW Anna Woźniak. Środa również zapowiada się burzowo. Spodziewane jest też duże zachmurzenie. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 14 do 20 stopni Celsjusza.

Jak poinformowała w rozmowie z PAP synoptyk IMGW, temperatura minimalna w nocy z wtorku na środę wyniesie od 14 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 19-20 stopni na południu kraju. Prognozowane burze będą zróżnicowane w zależności od regionu. "Na południowym wschodzie burze oraz przelotne opady deszczu będą raczej izolowane, będą występować pojedynczo i punktowo dawać silniejsze opady wraz z porywami wiatru. Początkowo możliwe są także opady gradu" – mówiła.

CZYTAJ TAKŻE: Nagrali TORNADO w Czechach! Byli w samym centrum niszczycielskiego żywiołu! [WIDEO]

Prognoza IMGW: Burze na południowym zachodzie

Z kolei na południowym zachodzie utworzy się duży obszar intensywnych opadów. "Ta strefa będzie się dość wolno przemieszczać znad Dolnego Śląska bardziej na północ, nad Ziemię Lubuską, więc te sumy opadów mogą być większe i dochodzić nawet do 40 mm" - powiedziała synoptyk. Jak podkreśliła, na czele tej strefy będą występowały silne porywy wiatru do 90 km/h. W środę w całym kraju prognozowane jest duże zachmurzenie. "Największy potencjał do rozwoju burz będzie na południowym wschodzie i na północnym zachodzie, jednak możliwe są na obszarze całego kraju" - powiedziała synoptyk. Jak poinformowała, więcej słońca spodziewane jest jedynie w pasie idącym od Warmii i Mazur przez centrum po województwo opolskie.

Potworny wypadek w Elżbietowie. Nie żyje 5 osób

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa
Źródło: Prognoza IMGW: W nocy intensywne burze na południowym zachodzie! Wiatr do 90 km/h