Problemy ze szczepionką Johnson&Johnson! Koncern opóźnia wejście na unijny rynek preparatu przeciw koronawirusowi.

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Problemy ze szczepionką Johnson&Johnson! Koncern opóźnia wejście na unijny rynek preparatu przeciw koronawirusowi.

Problemy ze szczepionką Johnson&Johnson!. Koncern opóźnia wejście na unijny rynek

2021-04-13 18:57

Problemy ze szczepionką Johnson&Johnson. Koncern opóźnia wejście na unijny rynek preparatu przeciw koronawirusowi. To po tym, jak amerykańskie agencje rządowe zajmujące się lekami i zdrowiem zaleciły wstrzymanie stosowania tego produktu. To z kolei reakcja na informacje o kilku przypadkach zakrzepów krwi.

Aktualizacja, godz. 19.30

Jutrzejsza dostawa szczepionki Johnshon&Johnson - niezagrożona! 120 tys. dawek planowo dotrze do Polski! Takie informacje potwierdziła nam Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych. Preparat jeszcze tego samego dnia ma trafić do punktów szczepień, z przeznaczeniem dla zespołów mobilnych, bo jednodawkową szczepionkę w pierwszej kolejności otrzymają osoby, które mają problem z poruszaniem się.

Problemy ze szczepionką Johnson&Johnson. Produkt trafi na europejski z opóźnieniem. Dokładnie w środę szczepionki miały trafić do Polski. Chodzi o 120 tysięcy dawek. Preparat miał być przeznaczony dla osób, które nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktów szczepień, czyli np. do przewlekle chorych leżących w domach. Póki co nie wiadomo co z tą dostawą, co tak naprawdę oznacza opóźnienie, o którym mówi producent i jak to wpłynie na harmonogram szczepień w Polsce. Te szczegóły ustala nasz reporter.

Czytaj także: W Warszawie powstanie cztery punkty szczepień masowych! Taką decyzję podjął NFZ

Koncern Johnson&Johnson rozpoczął transporty swojej szczepionki na europejski rynek we wtorek 13 kwietnia. Pierwsi pacjenci mieli ją otrzymać jeszcze w tym tygodniu.

W Stanach Zjednoczonych szczepienia preparatem Johnson&Johnson wstrzymano już m.in. w Nowym Jorku i Waszyngtonie. Biały Dom zapewnił, że przerwa "nie będzie miała znaczącego wpływu" na plan szczepień w USA.​

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Super Raport 13.04 (Goście: Andrzej Sośnierz - Porozumienie, Michał Kamiński - PSL-KP, Zbigniew Ćwiąkalski - adwokat) Sedno Sprawy: Jan Grabiec
Źródło: Problemy ze szczepionką Johnson&Johnson! Koncern opóźnia wejście na unijny rynek