Warszawska Praga

i

Autor: UM Warszawa Warszawska Praga

Praga-Północ dostanie 10 mln zł. To trzy razy mniej niż Białołęka. Na co zostaną przeznaczone środki?

2021-03-22 10:31

Podczas ostatniej sesji miasta rada Warszawy podjęła decyzję o przeznaczeniu dodatkowych środków na inwestycje planowane w poszczególnych dzielnicach. Praga Północ otrzyma w najbliższych latach blisko 10 mln zł. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? To blisko trzy razy mniej niż w przypadku sąsiedniej Białołęki.

W latach 2022-23 na Pradze-Północ zostanie zrealizowanych pięć dużych inwestycji. Ich koszt wyniesie blisko 10 mln zł. Na co zostaną przeznaczone te środki? Ponad milion złotych trafi na realizację Praskiej strefy sportu i budowę pomnika Ofiar Rzezi Pragi w okolicy placu Wileńskiego. 400 tys. zł zostanie przeznaczonych na modernizację placów zabaw przy ul. Wileńskiej i Olszowej/Panieńskiej, a 300 tys. na modernizację nawierzchni parkingów przy ul. Wiosennej i Ratuszowej. W planach, za niecałe 2 mln zł, jest także budowa kompleksu sportowego wraz z halą sportową przy Szkole Podstawowej nr 73 na ul. Białostockiej. Ponadto, dzielnica otrzymała dodatkowe środki z Biura Polityki Lokalowej w wysokości 1.250.000,00 zł na doposażenie budynków komunalnych w windy. Białołęka otrzymała z budżetu miasta 28,2 mln zł. Przeznaczy je m.in. na rozwój infrastruktury społecznej i drogowej. Największą część tej kwoty pochłonie budowa Centrum Aktywności Międzypokoleniowej z domem dziennego pobytu dla seniorów z placówką wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz żłobkiem.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Konie, które leczą
Sonda
Czy lubisz królową brytyjską?
Źródło: Praga-Północ dostanie 10 mln zł. To trzy razy mniej niż Białołęka. Na co zostaną przeznaczone środki?