Rower

i

Autor: pixabay.com Rower

Pozew zbiorowy za nieodśnieżone ścieżki rowerowe? Aktywista szuka chętnych

2022-01-26 14:23

Jan Mencwel rozważa złożenie pozwu zbiorowego przeciwko prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu. Chodzi o kwestię nieodśnieżanych i oblodzonych ścieżek rowerowych w stolicy. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule.

Miasto obiecuje odśnieżać ścieżki rowerowe kolejnej zimy. Tłumaczy jednocześnie, że w tym sezonie nie ma na to środków. Dla wielu rowerzystów oznacza to konieczność jazdy po śniegu lub oblodzonych trasach. I choć śnieg w Warszawie pada sporadycznie, wystarczy naprawdę niewiele, by ścieżka zamieniła się w ślizgawkę, a wówczas nietrudno o wypadek. Aktywiści ruchu Miasto Jest Nasze winią za ten stan rzeczy władze Warszawy. Na swoim Facebooku opublikowali wideo nadesłane przez jednego z rowerzystów, który wywraca się na pokrytej cienkim lodem ścieżce. Jan Mencwel rozważa zaś złożenie pozwu zbiorowego przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu. Więcej na ten temat w dalszej części artykułu.

Kierowcy na celowniku policyjnego drona! Gigantyczne mandaty

Oblodzone i zaśnieżone ścieżki to zmora rowerzystów

Dla wielu rowerzystów i rowerzystek sezon trwa cały rok. Dlatego tak ważna jest dla nich kwestia oczyszczonych lub odpowiednio zabezpieczonych ścieżek. O tym, że na lodzie łatwo o upadek, przekonujemy się oglądając wideo opublikowane na Facebooku MJN. Aktywiści podkreślają we wpisie, że każdy, kto uległ wypadkowi przez złe utrzymanie trasy rowerowej, ma prawo ubiegać się o odszkodowanie.

Jan Mencwel zbiera chętnych do pozwu

Radykalne kroki w sprawie nieodśnieżania ścieżek zimą rozważa Jan Mencwel. Przewodniczący Miasto Jest Nasze myśli o złożeniu zbiorowego pozwu przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu. Aktualnie szuka ludzi, którzy ulegli wypadkom na zaśnieżonych lub oblodzonych trasach i którzy chcieliby przyłączyć się do pozwu. W rozmowie z serwisem warszawa.naszemiasto.pl przyznał, że zgłosiło się już kilkanaście osób. Post aktywisty zamieszczamy poniżej.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Pozew zbiorowy za nieodśnieżone ścieżki rowerowe? Aktywista szuka chętnych