Antykryzysowy Klub Filmowy

i

Autor: Facebook/Fundacja Daj Herbatę Antykryzysowy Klub Filmowy

Powstał Antykryzysowy KLub Filmowy. Członkowie to osoby w kryzysie bezdomności!

2021-10-06 17:43

Pomagają zbudować zaufanie i poczucie bezpieczeństwa - Chodzi o Antykryzysowy Klub Filmowy, który od niedawna działa w Warszawie. To spotkania dla osób w kryzysie bezdomności organizowane przez fundację Daj Herbatę i Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Takiego miejsca w Warszawie jeszcze nie było! Fundacja Daj Herbatę we współpracy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej utworzyła Alternatywny Klub Filmowy. To miejsca dla osób w kryzysie bezdomności. Spotkania odbywają się raz w tygodniu. - Oglądamy przede wszystkim polskich artystów, ale też zagranicznych, tak jak ostatnio - oglądaliśmy filmy festiwalowe dokumentalne. Panowie też mają wpływ na to, ja wyglądają spotkania i co będziemy oglądać - tłumaczy Katarzyna Nicewicz z fundacji Daj Herbatę.

Początkowo bezdomni niekoniecznie chcieli dołączyć do klubu. Pojawiło się wiele obaw. - Nie mogli uwierzyć, że są jakieś spotkania dla nich, bo właściwie nie ma oferty kulturalnej dla osób doświadczających bezdomności. Muzeum się nam zwykle kojarzy z "nic nie można dotykać, "nic nie można ruszać" - a Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest otwarte na różnych ludzi i panuje tam przede wszystkim tolerancja - dodaje Nicewicz.

Spotkania odbywają się w każdy wtorek w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Szczegóły na facebookowej stronie fundacji Daj Herbatę.​

Źródło: Powstał Antykryzysowy Klub Filmowy. Członkowie to osoby w kryzysie bezdomności!