Przymrozki

i

Autor: Pixabay Przymrozki na Warmii i Mazurach. Zimna końcówka kwietnia.

Powrót "Zimnej Zośki". IMGW ostrzega: nadchodzą wielkie PRZYMROZKI!

2022-05-17 10:41

Tegoroczny maj zaczął nas rozpieszczać słońcem i zdecydowanie wiosenną pogodą. Niestety, najbliższy tydzień może zaskoczyć zarówno nas, jak i budzące się do życia rośliny. Powrócą bowiem przymrozki. Kiedy i gdzie się pojawią? Sprawdźcie poniżej wszystkie szczegóły.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmował, że w najbliższym czasie przypomni o sobie tzw. zimna Zośka. Mieszkańcy północnych i północno-wschodnich rejonów Polski nawiedziły przymrozki - nawet -5 stopni Celsjusza. We wszystkich powiatach ostrzeżenia obowiązywały do 7 rano we wtorek. Na tym jednak nie koniec - przymrozki będą towarzyszyć nam przez cały najbliższy tydzień.

Tym razem mocne odchylenie temperatury wyniesie 2 stopnie Celsjusza i wystąpi na południowym zachodzie. Następne dni nieznacznie obniżą tą średnią - cały czas temperatura będzie wyjątkowo niska, jak na maj. Pojawią się także przymrozki.

17 maja we wtorek w pierwszej części dnia czeka nas bardzo niewielkie zachmurzenie na północnym wschodzie i częściowo na północy. W pozostałych rejonach okaże się ono na ogół umiarkowane ze względu na dość sporą ilość chmur piętra wysokiego.

Temperatura nie będzie zbyt wiosenna. Jej maksymalne wartości będą oscylować w granicach d 13-16 stopni Celsjusza, na północnym wschodzie i wschodzie 15-18 stopni Celsjusza, w centrum 17-21 stopni Celsjusza w pozostałych obszarach naszego kraju.

Z wtorku na środę (z 17 na 18 maja) wystąpi najpewniej ostatni tej wiosny przymrozek. Tak wyraźnemu ochłodzeniu w nocy będzie sprzyjać niemal bezchmurne niebo w całej Polsce. Jedynie na południu oraz północnym wschodzie może pojawić się nieco chmur.

QUIZ. Na te pytania można odpowiedzieć tylko TAK lub NIE. Komplet punktów zdobywają nieliczni

Pytanie 1 z 15
Czy Słońce kręci się wokół Ziemi?

Środa (18.05.2022) przyniesie zdecydowanie lepszą pogodę. Pojawi się mniej chmur, a temperatura wyniesie maksymalnie od 15-17 stopni C na wschodzie przez 16-20 stopni C w centrum do 20-24 stopni C na zachodzie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jaka pogoda jest najgorsza dla alergików? Co w tej chwili uczula najmocniej?

Posłuchaj podcastu i dowiedz się więcej!

Listen to "Alergiczne ABC - co w tej chwili nas uczula? Rozmowa dr Piotrem Rapiejko" on Spreaker. Źródło: Powrót "Zimnej Zośki". IMGW ostrzega: nadchodzą wielkie PRZYMROZKI!