Powrót obostrzeń w Polsce. Doradca premiera zapowiada ich rekomendację

i

Autor: pexels Powrót obostrzeń w Polsce. Doradca premiera zapowiada ich rekomendację

Doradca premiera zapowiedział POWRÓT OBOSTRZEŃ?! "Wrócimy do stref żółtych i czerwonych"

2021-10-20 12:24

Czy w Polsce szykuje się powrót obostrzeń? Sytuacja związana z pandemią koronawirusa robi się coraz poważniejsza. W środę odnotowano rekord czwartej fali. Tę kwestię poruszył ostatnio prof. Andrzej Horban. Co dokładnie zapowiedział?

Powrót obostrzeń w Polsce? Doradca premiera: "Wrócimy do stref żółtych i czerwonych"

W środę, 20 października odnotowano rekord zakażeń koronawirusem w czwartej fali w Polsce. Stwierdzono aż 5559 zachorowań. Z powodu COVID-19 zmarło 21 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 54 osoby. Najwięcej zakażeń odnotowano w woj. lubelskim - 1249, mazowieckim - 1004 oraz podlaskim - 587.

W Krakowie stanęła pierwsza "zniczodzielnia"

Wiele osób zastanawia się, czy pogarszająca się sytuacja pandemiczna w Polsce zapowiada powrót obostrzeń. W tej kwestii wypowiedział się ostatnio prof. Andrzej Horban w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski. Doradca premiera ds. COVID podkreślił, że część powiatów przekroczyła już "bezpieczną granicę". Dodał również, że zamierza przedstawić premierowi odpowiednie zalecenia.

Wrócimy w tym momencie do stref żółtych i czerwonych. Nasza rekomendacja będzie taka, by na tych terenach, na których liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców przekracza określoną liczbę - 20 osób, tj. rzecz arbitralna. Już dawno duża część powiatów tę liczbę przekroczyła i tego typu zalecenia powinny być wdrożone w życie - powiedział w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski prof. Andrzej Horban.

Doradca premiera ds. COVID zapowiedział, że w czwartek, 20 października w Ministerstwie Zdrowia odbędzie się sztab kryzysowy. Jak stwierdził, właśnie wtedy przestawi Mateuszowi Morawieckiemu zalecenia do wprowadzenia "regulacji w Polsce".

Rozumiem, że jutro na sztabie kryzysowym prof. Andrzej Horban powie, że trzeba działać i niestety trzeba uruchomić te ograniczenia, które mieliśmy - zapytał prowadzący program Mateusz Ratajczak.

Tak jest. Takie jest głębokie przekonanie nasze - większości członków Rady [medycznej - przyp. red.] - odrzekł prof. Horban.

Doradca premiera dodał również, że przedstawiciele rządu z pewnością pochylą się nad jego propozycją i ma nadzieję, że również się do tego "nakłonią".

Źródło: Doradca premiera zapowiedział POWRÓT OBOSTRZEŃ?! "Wrócimy do stref żółtych i czerwonych"