Jeden, by wszystkie połączyć. Lada dzień rusza nowy portal internetowy miasta

i

Autor: fot. UM Warszawa

Jeden, by wszystkie połączyć - lada dzień rusza nowy portal internetowy miasta

2021-06-22 15:56

Zamiast blisko pięćdziesięciu miejskich portali - jeden serwis. Lada dzień warszawiacy i warszawianki będą mogli zobaczyć nową stronę internetową miasta. Znajdą się tam informacje na temat działań ratusza, dzielnic, kultury, edukacji czy miejskiego sportu.

Raport z anteny 22.06, godz.10

Zamiast blisko pięćdziesięciu miejskich portali - jeden serwis

Nowy serwis internetowy Warszawy zostanie uruchomiony już lada dzień. Zmiana ma usprawnić uzyskiwanie informacji. Zdaniem ratusza obecny portal miasta jest już przestarzały. Informacji trzeba szukać na kilkudziesięciu różnych stronach.

- Kluczem do portalu jest chęć uspójnienia informacji o mieście. Chcemy stronę unowocześnić tak, żeby wszystkim szukającym informacji o mieście było łatwiej je znaleźć - mówi rzecznik ratusza Monika Beuth-Lutyk.

Czytaj także: Szok! Mieszkankę Pragi obudził WĄŻ! "Tu był. Przysięgam, był tutaj!"

"Przepięcie" portali ma się odbyć bez przerw w działaniu miejskiej strony.

- Chcemy, żeby serwis był dopracowany, bo to ogromne narzędzie do przekazywania informacji, więc nie chcemy dopuścić do sytuacji, by była tu jakakolwiek przerwa - dodaje rzecznik ratusza.

Z internetu znikną osobne strony dzielnic.

- Docelowo wszystkie dzielnice przeniosą się na tzw. PIUW, czyli Portal Informacyjny Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy - mówi Beuth-Lutyk.

Przedpremierowo portal można podejrzeć na nowa.um.warszawa.pl

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Jeden, by wszystkie połączyć - lada dzień rusza nowy portal internetowy miasta