Smartfon

i

Autor: pixabay.com Smartfon

POPULARNA APLIKACJA DOSTĘPNA W POLSCE - skorzystało z niej 5 miliardów ludzi!

2021-06-22 8:56

Oslo, Norwegia - Globalna platforma edukacyjna Kahoot! ogłosiła, że aplikacja mobilna Kahoot! pojawiła się w języku polskim. Od czasu uruchomienia platformy Kahoot! skorzystało z niej przeszło 5 miliardów użytkowników z 200 krajów. Kahoot! zapewnia inspirujące doświadczenia edukacyjne osobom na całym świecie – w klasie, w pracy i w domu.

Kahoot! w Polsce

Oslo, Norwegia - Globalna platforma edukacyjna Kahoot! ogłosiła, że aplikacja mobilna Kahoot! pojawiła się w języku polskim. Od czasu uruchomienia platformy Kahoot! skorzystało z niej przeszło 5 miliardów użytkowników z 200 krajów. Kahoot! zapewnia inspirujące doświadczenia edukacyjne osobom na całym świecie – w klasie, w pracy i w domu. Od powstania w 2013 roku Kahoot! przekształcił się z narzędzia do tworzenia quizów szkolnych w globalną platformę edukacyjną, która łączy i motywuje uczniów w każdym wieku. Teraz użytkownicy mogą korzystać z aplikacji Kahoot! i organizować wyzwania rozgrywane we własnym tempie, udostępniać treści edukacyjne oraz grać w kahooty na żywo w internecie – po polsku i w dziesięciu innych językach.

Wielkie sprzątanie po pożarze w Nowej Białej

Kahoot! - czym jest aplikacja?

Kahoot! jest już rozpoznawalny w Polsce. W ubiegłym roku zarejestrowanych było tam 13 milionów czynnych graczy z Polski, w tym 1,5 miliona uczniów. Setki tysięcy polskich specjalistów uczy się, współpracuje i aktywnie działa z Kahoot! podczas pracy stacjonarnej i zdalnej.

„Uważamy, że wprowadzenie aplikacji Kahoot! w języku polskim to ważny krok, by ułatwić naszym polskojęzycznym użytkownikom dostęp do tej formy nauki i sprawić, by stała się ona wyjątkowym doświadczeniem” — komentuje Eilert Hanoa, prezes zarządu Kahoot!.

Kahoot! ułatwia nauczycielom wprowadzenie wciągających i zabawnych treści do każdej lekcji, sprawdzianu czy powtórki, niezależnie od tego, czy zajęcia odbywają się stacjonarnie czy online. Uczniowie w każdym wieku mogą grać w wyzwania Kahoot!, rywalizować z rówieśnikami w ligach edukacyjnych oraz wspomagać się fiszkami i różnymi trybami nauki podczas samodzielnego zdobywania wiedzy.

Aplikacja doskonale zdaje egzamin również podczas spotkań towarzyskich — użytkownicy są w stanie wspólnie odkrywać, tworzyć i grać w gry Kahoot! na dowolny temat i dla dowolnej grupy wiekowej niezależnie od tego, gdzie przebywają. Firmowe zespoły korzystają z Kahoota! do angażowania pracowników w szkolenia, tworzenia prezentacji interaktywnych i realizowania bieżących działań, dzięki funkcji burzy mózgów i innych.

Aplikacja Kahoot! dostępna jest do pobrania w App Store dla iOS i w Google Play dla Androida. Dzieci i uczniowie mogą odkrywać naukę matematyki z Kahoot! DragonBox Algebra 5+ i Kahoot! DragonBox Algebra 12+, które są teraz dostępne we wszystkich jedenastu językach. Aby nauczyć się nowego języka za pomocą wciągających materiałów wizualnych i gier, użytkownicy mogą pobrać zestaw aplikacji Drops do nauki języków, wchodzących w skład rodzinnych aplikacji edukacyjnych Kahoot! na iOS lub Android.

Misją Kahoot! jest uczynienie nauki niesamowitą. Autorzy aplikacji pragną umożliwić wszystkim, w tym dzieciom, uczniom i pracownikom, odblokowanie pełnego potencjału edukacyjnego. Platforma pozwala każdemu użytkownikowi na wygodne tworzenie, udostępnianie i granie w angażujące gry edukacyjne. Wizją Kahoot! od 2013 roku jest stworzenie wiodącej na świecie platformy edukacyjnej. W ciągu ostatnich 12 miesięcy na platformie Kahoot! 1,6 miliarda graczy z ponad 200 krajów rozegrało 279 milionów gier. Siedziba grupy Kahoot! znajduje się w norweskim Oslo, a biura firmy w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Finlandii, Estonii, Danii i Hiszpanii.

Źródło: PAP

Źródło: POPULARNA APLIKACJA DOSTĘPNA W POLSCE - skorzystało z niej 5 miliardów ludzi!