Szczepienie policjantów ze Śląska [ZDJĘCIA]

i

Autor: Policja Śląska

Ponad 7,3 mln osób w Polsce jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19

2021-06-03 7:32

W Polsce wykonano dotąd ponad 20,5 mln szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest ponad 7,3 mln osób.

W Polsce wykonano dotąd 20 536 042 szczepienia przeciw COVID-19 – podano w środę na stronach rządowych. W pełni zaszczepione, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, są 7 300 303 osoby. Łącznie do Polski dostarczono dotąd 23 613 160 dawek.

Gen. Grzegorz Gielerak: Nie będę apelował o szczepienie dzieci [Super Raport]
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?

Od 27 grudnia ub.r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, zutylizowano 19 047 dawek. Zgłoszono 9942 niepożądane odczyny poszczepienne. Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk, pytany, jaki procent dorosłych Polaków został zaszczepiony lub zarejestrowany do szczepienia, powiedział, że "w tej chwili w systemie mamy ok. 50 proc. dorosłych Polaków".

"Każdego dnia przekonujemy pozostałych, że warto się zaszczepić, że to jedyna droga, żeby pokonać pandemię" – powiedział Dworczyk.

Szef KPRM stwierdził, że im młodsze roczniki, tym gorzej z frekwencją szczepień. Poinformował również, że najszybciej szczepią się województwa: mazowieckie, śląskie, dolnośląskie, a liderem jest Sopot.

Od 7 czerwca rozpocznie się szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat przeciwko COVID-19. Teraz w Polsce na szczepienia mogą zapisywać się osoby, które ukończyły 16 lat. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział w środę, że w przyszłym tygodniu ruszy kampania informacyjna we wszystkich szkołach na temat tego, co dają szczepienia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował zaś, że zasady zapisywania 12-latków i starszych dzieci na szczepienia przeciwko COVID-19 będą takie same jak zasady zapisywania 16-latków. Dodał, że na szczepienie dziecka muszą się zgodzić rodzice. Przypomniał, że "wszystkie świadczenia w tej grupie wiekowej muszą być realizowane w obecności rodziców". "Więc tutaj przy szczepieniu będzie konieczna obecność rodziców" – zastrzegł Niedzielski.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Ponad 7,3 mln osób w Polsce jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19