Będzie Trasa Jerozolimska?

i

Autor: Facebook/Miasto Jest Nasze Będzie Trasa Jerozolimska?

Pomysł dobry czy... skandaliczny? Burza w związku z Alejami Jerozolimskimi

2021-05-21 18:40

Trwa burza po ogłoszeniu planu zmian w Alejach Jerozolimskich! Opozycja grzmi, że zwężenie drogi na rzecz ścieżek rowerowych i szpalerów drzew oznacza horror dla kierowców, z kolei aktywiści zwracają uwagę, że podobny pomysł zdał egzamin w przypadku innej ważnej ulicy w centrum miasta.

PRZEPIS NA LODY EKIPY WERSJA FIT | ESKA XD - Fit vlog #22
Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?

Skandaliczny pomysł, horrendalna decyzja- stołeczna opozycja nie zostawia suchej nitki na planach zmian w Alejach Jerozolimskich. Wczoraj przedstawiciele ratusza poinformowali, że planują tam duże zmiany: dla kierowców pozostanie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, pojawią się drogi dla rowerów i miejsca dla nowych drzew.

- Nie może być tak, żeby dla zapewnienia lepszej komunikacji dla rowerzystów w centrum Warszawy inni mieszkańcy stali w kilkusetmetrowych korkach, żeby nie mogli dojechać do Dworca Centralnego, żeby nie mogli spokojnie wyjść z pracy do domu - mówi wiceminister sprawiedliwości, Sebastian Kaleta z Solidarnej Polski.

Więcej entuzjazmu wobec rewolucyjnego pomysłu stołecznego ratusza ma Jan Mencwel, aktywista z Miasto Jest Nasze. Przypomina też, że podobne rozwiązane zastosowano przy ulicy Świętokrzyskiej, przy okazji budowy drugiej linii metra.

- Aleje Jerozolimskie będą niedługo całkowicie zamknięte, rozkopane przy okazji przebudowy kolejowej linii średnicowej. I te zmiany, które proponuje ratusz polegają na tym, żeby tę ulicę zmienić po tym, jak zostanie ponownie otwarta. Oznacza to, że warszawiacy i tak będą musieli przyzwyczaić się do jeżdżenia inną trasą - mówi Mencwel.

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił już przetarg na zaprojektowanie nowego wyglądu Alej Jerozolimskich. Termin realizacji inwestycji jest uzależniony od postępu prac kolejarzy przy remoncie linii średnicowej.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Pomysł dobry czy... skandaliczny? Burza w związku z Alejami Jerozolimskimi