Tymon Kolasiński

i

Autor: Fot. screen YouTube Tymon Kolasiński / https://www.youtube.com/channel/UCD9ij3KHjCq2iukw6Ure_vA/videos Rekordzista świata w układaniu kostki Rubika

Polak z REOKORDEM ŚWIATA - kostkę Rubika układa w kilka sekund [WIDEO]

2021-12-21 15:36

W zdolności Tymon Kolasińskiego aż trudno uwierzyć! Na ułożenie kostki Rubika wystarczy mu niekiedy mniej niż 5 sekund! Polak może się teraz poszczycić rekordem świata w tej dyscyplinie. Wideo, na którym zalicza to osiągnięcie znajdziecie w naszym artykule.

Jak szybko potraficie ułożyć kostkę Rubuka? Tymon Kolasiński może to zrobić w czasie poniżej 5 sekund, a podczas zawodów Cubers Eve Lubartów w konkurencji z kostką 3x3 udało mu się osiągnąć średni czas 5,09 sekundy! Dzięki temu został nowym rekordzistą świata. Młody poznaniak od kilku lat zaliczany jest do ścisłej czołówki dyscypliny. Potwierdza to swoimi ostatnimi sukcesami. Na początku grudnia 2021 zajął 2. miejsce podczas ostatniej rundy pucharu świata Red Bull Rubik’s Cube World Cup ustępując jedynie Amerykaninowi Maxowi Parkowi. Polak zrewanżował się jednak odbierając Parkowi rekord, który wynosił 5,32 sekund.

Przejazd tunelem POW

Tymon Kolasiński bije rekord świata w układaniu kostki Rubika - zobaczcie wideo!

Zawody Cubers Eve Lubartów odbywały się 18 i 19 grudnia. W konkurencji 3x3 Tymon Kolasiński miał pięć prób, w których osiągnął czasy: 4,73, 4,83, 5,24, 6,57 i 5,20 sekund. To dało średni czas 5,09 sekund, czyli nowy rekord świata! Zobaczcie, jak młody Polak dokonuje tego wyczynu:

Przypomnijmy, że Kolasiński jest drugim Polakiem w historii, któremu udało się ustanowić nowy rekord świata w układaniu kostki Rubika. Tomasz Żołnowski w 2009 roku został rekordzistą po tym, gdy osiągnął średni czas 10,07 sekund.

Źródło: Polak z REKORDEM ŚWIATA - kostkę Rubika układa w kilka sekund [WIDEO]