Polacy dostają tajemniczy SMS z Chin! W treści „puk, puk”

i

Autor: Pixabay

Polacy dostają tajemniczy SMS z Chin! W treści „puk, puk”

2022-05-19 8:33

Coraz więcej Polaków dostaje tajemniczy SMS z Chin. Jego nadawca w każdym przypadku jest ten sam. Tłumacząc treść wiadomości otrzymujemy wynik – „puk, puk”. Brzmi groźne? Czy ta wiadomość jest niebezpieczna? Czy osoby, które ją dostały mogą czegokolwiek się obawiać? Tłumaczymy.

Pierwsze zgłoszenia o tajemniczym SMS-ie z Chin nadeszły w ubiegłym tygodniu. Przez ten czas liczba osób, które dostały wiadomość wzrosła. O sprawie dziwnych i niewyjaśnionych SMS-ów pisze portal Niebezpiecznik.pl. Jak tłumaczy treść wiadomości jest po chińsku i brzmi: "啳敲⁄敡捴楶慴敤". W internetowym tłumaczu oznacza to „puk puk”. Brzmi groźne, ale czy osoby, które dostały wiadomość mają się czego obawiać? Nadawca wiadomości za każdym razem jest ten sam. To ktoś pod nazwą “0c0” (OcO). Czym są tajemnicze SMS-y?

Muzeum Komórek w Bydgoszczy wkrótce zostanie zamknięte

Polacy dostają tajemniczy SMS z Chin! Czy jest niebezpieczny?

Portal Niebezpiecznik uspokaja. Otrzymanie tej tajemniczej wiadomości nie naraża nas na żadne koszty. Co więcej, na wiadomość nie się odpisać. Nie jest to także specjalna akcja, która ma na celu zhackować telefon.

- To prawda, że SMS-em można zhackować telefon. Ale nie tym. SMS-y z niektórymi znakami zawieszały iPhony lub wprowadzały je w pętle restartu. I było wiele takich błędów. [...] Nic jednak nie wskazuje, że te akurat SMS-y są związane z próbą exploitacji jakiegoś błędu – czytamy na portalu.

Tajemniczy SMS z Chin! Co to jest?

Eksperci z portalu Niebezpiecznik.pl nie wiedzą, czym jest ta wiadomość. Do tej pory wiadomości otrzymują użytkownicy Samsungów z kartą SIM w Play, co może być wyjaśnieniem tajemniczych SMS-ów z Chin.

- SMS-y mogą być efektem działania jakiegoś systemowego modułu (w Androidzie lub infrastrukturze Playa), który “weryfikuje” numer telefonu właściciela – podaje portal.

Dziwnych sms-ów najlepiej nie otwierać. Co innego z telefonami od Alberta z ESKI :)

Jeśli zadzwoni do Was ze swoją WKRĘTARKĄ, na pewno skończy się na kupie śmiechu!

Listen to "Kolizja" on Spreaker. Źródło: Polacy dostają tajemniczy SMS z Chin! W treści „puk, puk”