FALA CIEPŁA napływa do Polski. Korzystajcie, póki możecie! W tym tygodniu ZMIANY!FALA CIEPŁA napływa do Polski. Korzystajcie, póki możecie! W tym tygodniu ZMIANY!

i

Autor: canva/windy FALA CIEPŁA napływa do Polski. Korzystajcie, póki możecie! W tym tygodniu ZMIANY!

FALA CIEPŁA napływa do Polski. Korzystajcie, póki możecie! W tym tygodniu ZMIANY!

2021-09-27 9:36

Weekend minął w Polsce pod znakiem ciepła i słońca. Najbliższe dni również zapowiadają się dość letnio. Ale uwaga! Jeszcze w tym tygodniu czeka nas zmiana w pogodzie. Kiedy spadnie deszcze? Kiedy spodziewać się ochłodzenia?

Choć poniedziałek w niektórych miejscach rozpoczął się z zachmurzeniem i mgłami, to meteorolodzy prognozują w najbliższych dniach piękną, złotą polską jesień. Temperatura na zachodzie kraju sięgać będzie 23 stopni Celsjusza. Im bardziej na wschód - tym chłodniej. Na wschodnich granicach Polski tylko 15-17 stopni Celsjusza. Wszędzie jednak przygrzewać nam będzie słoneczko!

temperatura w Polsce

i

Autor: windy.com
Łossod w bacówce na Bukowinie w Żabnicy

Korzystajcie z takiej pogody. Małymi krokami do Polski będzie zbliżać się front, który przyniesie zmiany. Najpierw odczują go mieszkańcy zachodniej części kraju. Już we wtorek powinno tam padać. Spadanie też temperatura. Stopniowo front będzie przesuwać się na wschód kraju. W czwartek, 30 września opady deszczu wystąpią w całej Polsce. Mocno spadnie też temperatura. Najcieplej będzie na zachodni - 15 stopni. Najzimniej w pasie od woj. śląskiego, przez Małopolskę aż po krańce wschodnie.

Na poprawę pogody możemy liczyć w weekend. Znów pojawi się więcej słońca, a na termometrach zobaczymy koło 20 stopni Celsjusza.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Źródło: FALA CIEPŁA napływa do Polski. Korzystajcie, póki możecie! W tym tygodniu ZMIANY!