Pogoda 11-12.12

i

Autor: Canva Pogoda 11-12.12

Pogoda na weekend (11-12 grudnia). Śnieżyce, marznące deszcze i gołoledź

2021-12-10 9:24

Kierowcy zdecydowanie powinni zachować ostrożność na drogach. Najbliższy weekend zapowiada się wyjątkowo nieprzyjaźnie. Nadciągają śnieżyce, marznące deszcze i mżawki, które będą powodować oblodzenia dróg i chodników. Poślizgi, wypadki i upadki to coś, na co możemy liczyć w ten weekend.

Pogoda na weekend – 11–12 grudnia

Jak podaje portal twojapogoda.pl najbliższe trzy dni mogą być dla nas wyjątkowo niebezpieczne, jeśli chodzi o zapowiadane warunki drogowe. Meteorolodzy zapowiadają ocieplenie, które poprzedzone będzie gwałtownymi zjawiskami pogodowymi co, stworzyć może zagrożenie, zarówno dla pieszych, jak i kierowców. Większość osób mieszkających w zachodnich i centralnych regionach kraju zapewne zauważyło, że tej nocy spadło jeszcze więcej śniegu i o ile intensywne opady śniegu mogą utrudnić podróż to w zdecydowanie gorszej sytuacji znajdą się dziś mieszkańcy wschodniej połowy kraju. Tam mimo ujemnej temperatury będzie padać deszcz, deszcz ze śniegiem i mżawka. Przy nawet niewielkiej ujemnej temperaturze cienka warstwa wody zacznie marznąć, wywołując bardzo groźną gołoledź. Mieszkańcy tych regionów mogą się spodziewać, że rano drogi i chodniki zmienią się w prawdziwe lodowiska.

W piątek (10.12) w pierwszej połowie dnia w zachodnich województwach zapowiadane są przejściowe, ale bardzo obfite opady śniegu, najdłużej, bo do popołudnia utrzymywały się będą, na północnym zachodzie kraju. Rozkład temperatury w Polsce będzie nietypowy – cieplej na wschodzie, a zimniej na zachodzie. Przeważnie jednak temperatury w ciągu dnia będą odwilżowe. Podobnie będzie temperatura wyglądała w weekend (11-12.12). Aura będzie balansować między temperaturami ujemnymi w nocy, a dodatnimi w ciągu dnia. Oznacza to, że wszystko to, co spadnie za dnia i roztopi się, w nocy zamarznie – tworząc gołoledź na drogach i chodnikach. Na zachodzie i południu noce i ranki ze spadkami temperatury nawet poniżej minus 10 stopni.

W sobotę (11.12) zapowiadane jest sporo przejaśnień i rozpogodzeń, a opady zaczną nieco ustępować. W niedzielę (12.12) czeka nas, jednak powrót opadów, głównie śniegu. Szacuje się, że na wschodzie kraju może spaść do 5-10 cm puchu. W miejscach, gdzie śnieg zdąży się wcześniej roztopić, znów się zabieli. Meteorolodzy ostrzegają – będzie bardzo ślisko!

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Pogoda na weekend (11-12 grudnia). Śnieżyce, marznące deszcze i gołoledź