Prognoza pogody 26 czerwca

i

Autor: Zdjęcie autorstwa Mabel Amber z Pexels

Pogoda na sobotę, 26 czerwca. Będzie chłodniej i przeważnie pogodnie. Prognoza pogody dla kraju

2021-06-26 8:21

Pogoda na sobotę, 26.06.21. Czy będzie słonecznie? Gdzie spadnie deszcz? Czy znowu powinniśmy obawiać się burz i nawałnic? Sprawdzamy, jaka pogoda będzie w sobotę, 26 czerwca. Zobacz prognosę synoptyka z IMGW. Dowiedz się, jak zaplanować sobotę, by nie dać się zaskoczyć nagłej zmianie pogody. Prognoza pogody na sobotę.

- Na terenie całego kraju będzie przeważnie pogodnie. Chmury pojawią się głównie na południowym wschodzie, południu i w centrum - prognozuje synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymon Ogórek

W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego, szczególnie na wschodzie kraju. Tam też możliwe większe przejaśnienia.

- Front opuści już Polskę jednak na krańcach południowo wschodnich - województwo podkarpackie i część małopolskiego - możliwe będą burze - powiedział Szymona Ogórek. - Może też spaść grad - dodał.

W czasie burz może spaść nawet do 40 milimetrów wody. Możliwe będą też przelotne, lokalne opady deszczu.

- Jednak nie powinno być ich dużo - zaznaczył synoptyk.

Temperatura powietrza osiągnie od 23 do 25 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na krańcach południowych i na wybrzeżu. Tam około 20 stopni.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany. W czasie burz porywy wiatru mogą osiągnąć nawet do 75 km/h.

Raport z anteny 24.06, godz.10
Źródło: Pogoda na sobotę, 26 czerwca. Będzie chłodniej i przeważnie pogodnie. Prognoza pogody dla kraju