Pogoda na piątek i sobotę! Czy będzie można odpalić grilla?

i

Autor: canva.com Pogoda na piątek i sobotę! Czy będzie można odpalić grilla?

Pogoda na piątek i sobotę! Czy będzie można odpalić grilla?

2021-06-04 7:51

Jak informuje IMGW, przeważający obszar kontynentu, w tym Polska, pozostaje w obszarze związanym z wyżem znad północnej Europy, wpływ niżów z frontami atmosferycznymi zaznacza się głównie na zachodzie Europy.

Pogoda na piątek i sobotę! Czy będzie można odpalić grilla? Na to pytanie szukają odpowiedzi wszyscy, którzy chcą świętować długi weekend. Nad Polskę z północnego wschodu napływa cieplejsze powietrze polarne kontynentalne. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie powoli spadać. W piątek w kraju, zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i wschodzie okresami duże, tam też przelotne opady deszczu. Na Pomorzu Gdańskim oraz Warmii po południu lokalnie możliwe burze, w ich trakcie prognozowana suma opadów około 10 mm, możliwy drobny grad. Temperatura maksymalna od 21 st. C na wschodzie do 25 st. C, 26 st. C na zachodzie, chłodniej tylko nad morzem i w kotlinach górskich, od 16 st. C do 19 st. C.

Staropolska tradycja przystrajania wsi na Boże Ciało

Pogoda na piątek i sobotę!

W nocy z piątku na sobotę, zachmurzenie na ogół umiarkowane, tylko na północnym zachodzie oraz zachodzie okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, głównie wieczorem. Temperatura minimalna od 4 st. C do 6 st. C na Podhalu i w kotlinach karpackich; na pozostałym obszarze od 8°C na wschodzie do 14 st. C, 15 st. C na zachodzie. Wiatr będzie słaby, wschodni i południowo-wschodni. W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu, głównie na wschodzie oraz południu kraju. Na północnym wschodzie i na obszarach podgórskich lokalne burze, w ich trakcie opady deszczu od 10 mm do 15 mm, możliwy też niewielki grad. Temperatura maksymalna od 21 st. C, 22 st. C na wschodzie do 25 st., 26 st. C na zachodzie, tylko nad morzem i na Podhalu od 17 st. C do 19 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Ponad 7,3 mln osób w Polsce jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19

W piątek w Warszawie, zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Niewielka możliwość słabych,przelotnych opadów deszczu. Temperatura minimalna około 13 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W sobotę w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna około 23 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni, w czasie burz porywisty.

Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
Źródło: Pogoda na piątek i sobotę! Czy będzie można odpalić grilla?