Przy ostatniej przebudowie wiaduktu zostawiono rezerwę na pochylnię

i

Autor: Ewa Sas

Pochylnia przy wiadukcie na Ostrobramskiej jednak powstanie. Podpisano umowę na projekt dokumentacji

2021-12-10 7:59

Mówiło się o tym jako o największej porażce ZDMu w inwestycjach z ostatnich lat. U zbiegu Ostrobramskiej i Alei Stanów Zjednoczonych powstał nowiuteńki wiadukt. Problem w tym, że...nie wybudowano przy nim pochylni dla osób niepełnosprawnych i wózków z dziećmi. Teraz ma się to zmienić.

Tańczące z promocjami 09.12

Zabrakło pieniędzy

Urzędnicy podkreślają, że tak miało być. Bo wiadukt był planowany i były przewidziane na niego pieniądze. A na pochylnię już nie.- Pochylnia nie została zbudowana w ubiegłym roku bo wtedy mieliśmy konkretne pieniądze na konkretne zadanie. Natomiast tak prowadziliśmy pracę, żeby zachować rezerwę pod budowę tej drugiej rampy - mówi Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich - W tym roku dostaliśmy na to pieniądze, ponad milion złotych.

Rampa ma być osobnym obiektem, który nie będzie ingerował w sam wiadukt. Przebudowana ma też zostać łącznica wjazdowa na wiadukt, gdzie znajduje się wąski tunel, do którego prowadzą schody.

Wiadukt już w tej chwili ma rampę od strony południowej. Jednak osoby, które pokonują tę trasę od strony północnej, muszą znacznie nadrobić drogi. Sama pochylnia jest pełna niewygodnych zakrętów i zbyt wąska dla trzech grup odbiorców - osób niepełnosprawnych, rowerzystów oraz rodziców spacerujących z dziećmi w wózku.

Kolejne udogodnienie - dla rowerzystów

Projekt ma też zakładać pojawienie się po północnej stronie wiaduktu nowej trasy rowerowej. Ma zaczynać się na skrzyżowaniu Kinowej i Rozłuckiej.- Później ma prowadzić po północnej stronie wiaduktu, dołem po łącznicą aż do skrzyżowania z Międzyborską - opisuje Jakub Dybalski z ZDMu.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy powstanie nowa pochylnia dla pieszych oraz trasa dla rowerów. Urzędnicy planują rozpisać przetarg na prace budowlane w połowie wakacji przyszłego roku.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Odległości między miastami. Wiesz, gdzie jest dalej?

Pytanie 1 z 10
Gdzie jest dalej? Z Warszawy do...

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Pochylnia przy wiadukcie na Ostrobramskiej jednak powstanie. Podpisano umowę na projekt dokumentacji