„Po co komu zoo? Rusza wyjątkowy konkurs dla uczniów! Kto może wziąć udział? Jak się zgłosić?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

„Po co komu zoo?" Rusza wyjątkowy konkurs dla uczniów! Kto może wziąć udział? Jak się zgłosić?

2021-10-04 11:07

Tej jesieni ruszy IV edycja Warszawskiego Konkursu Zoologicznego IRBIS. Tegoroczna rywalizacja organizowana jest pod hasłem „Po co komu zoo?” i skierowana jest dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. Jej celem jest przede wszystkim promowanie misji i roli współczesnych ogrodów zoologicznych.

W Warszawskim Konkursie Zoologicznym IRBIS mogą wziąć udział zespoły uczniowskie złożone z 3-5 osób. Rywalizacja będzie przebiegała w dwóch etapach. Pierwszym z nich będzie test, który sprawdzi wiedzę uczniów na temat funkcjonowania współczesnych ogrodów zoologicznych i ich roli, zaś w drugim etapie uczestnicy będą mogli wystartować w jednej z czterech kategorii artystycznych:

  • nagranie z występu,
  • mural (min 2x2 m),
  • wystawa fotograficzna lub malarska z opisem idei roli ogrodów lub kampania w mediach społecznościowych.

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Samo wzięcie udziału w nim gwarantuje jak zawsze dawkę rzetelnej wiedzy i dobrą zabawę.

,,Po co komu ZOO?" - jak się zgłosić do konkursu?

Zgłoszenie do konkursu może nastąpić wyłącznie za pośrednictwem szkoły .Organizator prześle zaproszenie do udziału w konkursie wszystkim szkołom z obszaru, którego konkurs dotyczy, wraz z dołączoną kartą zgłoszenia. Po więcej informacji klikajcie TUTAJ.

Szybkie pytania - Magda Bereda

IRBIS - historia konkursu

Konkurs IRBIS po raz pierwszy został zorganizowany przez Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie w 2018 r. z okazji 90-lecia placówki. Celem konkursu od początku jest propagowanie wiedzy przyrodniczej, w szczególności zoologicznej, ze zwróceniem uwagi na rolę ogrodów zoologicznych w ochronie przyrody. Dla jego twórców ważne jest zachęcenie dzieci i młodzieży do poszerzania wiedzy z biologii poza program szkolny, zaciekawienie uczestników nowymi informacjami z obszaru nauk przyrodniczych i przyswojenie oraz utrwalenie ich w niestandardowy sposób.

W tym roku, po raz kolejny, IRBISA jednocześnie z Warszawskim ZOO organizuje Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku.

Quiz. Każdy zna te modlitwy! Nawet ateista powinien zgarnąć komplet punktów

Pytanie 1 z 10
"Wierzę w jednego Boga (...) I zmartwychwstał dnia trzeciego..."
Źródło: „Po co komu zoo?" Rusza wyjątkowy konkurs dla uczniów! Kto może wziąć udział? Jak się zgłosić?