Plaga uciążliwym owadów nad polskim morzem psuje wypoczynek turystom

i

Autor: James Lindsey/ wikimedia

Plaga uciążliwym owadów nad polskim morzem psuje wypoczynek turystom. Owady są na tyle natarczywe, że nie da ich się z siebie strząsnąć, a gdy to się uda, to po chwili i tak wracają. Przeraża i zniechęca do wypoczynku nad wodą fakt, że to prawdziwa plaga s

2021-08-20 9:00

Plaga uciążliwym owadów nad polskim morzem psuje wypoczynek turystom. Owady są na tyle natarczywe, że nie da ich się z siebie strząsnąć, a gdy to się uda, to po chwili i tak wracają. Przeraża i zniechęca do wypoczynku nad wodą fakt, że to prawdziwa plaga setek owadów. Okazuje się, że są one niegroźne.

Nad naszym polskim morzem roi się od owadów, które są męczące dla turystów. Dlaczego? Siadają na ludziach i nie dają się z siebie strząsnąć. - To była absolutna plaga! Pierwszy raz coś takiego widziałam. Im się robiło cieplej, tym tych owadów było więcej. Nie dawały się strząsnąć. Były nawet na wodzie – opowiada jedna z turystek, cytowana przez lokalne radio. Lokalni eksperci wiedzą już co to za owady. Co prawda, wyglądają i zachowują się jakby miały zaraz ugryźć, ale nie są groźne dla człowieka. Mimo wszystko, z pewnością potrafią zniechęcić do wypoczynku nad wodą.

CZYTAJ TAKŻE: Jak żyć ekologicznie - 10 porad, dzięki którym zadbacie o Ziemię [GALERIA]

Plaga uciążliwych owadów atakuje turystów! Nie są groźne

Jak informuje lokalna rozgłośnia owady, które atakują turystów nie są groźne dla człowieka. Ewentualnie mogą nas zmęczyć swoją obecnością i natarczywością.

- To prawdopodobnie oprzędzik szary z rodziny ryjkowcowatych - mówi cytowana przez Radio Gdańsk doktor Paulina Kozina z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Jak dodaje, w jej ocenie niegroźne owady mogły zostać zdmuchnięte z pobliskich łąk.

Jak dodaje Paulina Kozina, owady żywią się roślinnością, zgryzają liście. - Nas ugryźć raczej nie mogą. Musiałyby się poczuć bardzo zagrożone, choć nie słyszałam, żeby ryjkowiec zaatakował człowieka. Nie przenoszą żadnych chorób - wyjaśnia doktor Paulina Kozina.

Pociągi jechały na czołówkę

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?
Źródło: Plaga uciążliwych owadów atakuje turystów! Psują wypoczynek nad polskim morzem