Zmiany na placu Zbawiciela. Pilotaż został wydłużony

i

Autor: Twitter/Rafał Trzaskowski Zmiany na placu Zbawiciela. Pilotaż został wydłużony

Tęcza wróciła na plac Zbawiciela. Tym razem nikt jej nie zniszczy! [WIDEO]

2021-06-28 16:02

Telefon, czytnik kodów QR i konto na Instagramie - tyle wystarczy, by znów cieszyć się widokiem tęczy na Placu Zbawiciela. O słynnej instalacji przypomnieli właściciele jednej z lokalnych klubokawiarni Plan B, którzy umieścili na stolikach nietypowe naklejki.

Trening do piosenek EKIPY | ESKA XD - Fit vlog #25
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?

Tęcza wróciła na plac Zbawiciela- i tym razem nie da się jej zniszczyć.

Tęcza z Placu Zbawiciela to instalacja artystki Julity Wójcik. Praca pojawiła się na "Zbawixie" w 2012 i stała tam do 2015. Przez trzy lata eksponowania była siedmiokrotnie podpalana. Nie udało się jej jednak całkowicie zniszczyć i za każdym razem była odtwarzana. Zdemontowana została dopiero w sierpniu 2015. Warszawiacy i Warszawianki wciąż jednak pamiętają o wyjątkowej instalacji. W wyjątkowy sposób postanowili przywołać ją właściciele klubokawiarni Plan B. Klienci mogą wygenerować wirtualną tęczę skanując kod QR z naklejek znajdujących się na stolikach.

"Nasi koledzy, którzy pracują u nas, chcieli zrobić coś fajnego z okazji Parady Równości i całego miesiąca. I wymyślili filtr na instagrama dzięki któremu można sobie postawić tęczę i zrobić przy niej zdjęcie, można ją oczywiście postawić wszędzie. I to taka nasza cegiełka, która dokładamy do obchodów" - mówi  Michał Borkiewicz, jeden z założycieli klubu Plan B.

Instalacja artystyczna "Tęcza" budziła sporo kontrowersji, lecz przez większość była odbierana pozytywnie. Z czasem stała się symbolem godności i tolerancji.

"To był bardzo fajny symbol. Symbol też tego, o co my jako knajpa walczymy od kilkunastu lat: żeby każdy mógł się czuć bezpiecznie i nie był dyskryminowany ze względu na swoje preferencje seksualne"- mówi Borkiewicz.

„Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!"

Źródło: Tęcza wróciła na plac Zbawiciela. Tym razem nikt jej nie zniszczy! [WIDEO]