Rehabilitacja

i

Autor: Fot. https://twitter.com/Drezyna2 / pixabay.com Rehabilitacja

Pismo z oddziału rehabilitacyjnego SZOKUJE! "Nie mają wstydu wysyłając tak absurdalne pismo"

2021-08-13 11:24

Do sieci trafiło zdjęcie pisma nadesłanego przez Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziornie. Dotyczy ono wpisania na listę oczekujących. Przewidywana data przyjęcia na oddział na pewno Was zszokuje!

Długie kolejki na operacje, zabiegi i rehabilitacje są w Polsce niestety normą. Niewydolny system opieki zdrowotnej powoduje, że na wszystko trzeba czekać bardzo długo. Pacjenci i pacjentki najczęściej zaciskają zęby i liczą dni do daty, na którą zostali wpisani. Ciężko jednak mówić o cierpliwości, gdy okres oczekiwania wynosi... kilkanaście lat! Do sieci trafiło zdjęcie pisma z Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziornie. Informuje ono o wpisaniu na listę oczekujących. Szokuje podana tam data planowanego przyjęcia. Osoba zamieszczająca zdjęcie na Twitterze komentuje je bardzo ostrymi słowami.

Papuga śpiewa "Sto lat". Policja interweniuje

Internauta nie przebiera w słowach. W opisie zdjęcia możemy przeczytać:

"15 lat, jak dla kłębu szmat" - pismo z CKR oburzyło internautę

Internauta podpisujący się jako Drezyna2, zamieścił na Twitterze zdjęcie pisma nadesłanego przez CKR w Konstancinie-Jeziornie. W tym standardowym piśmie nie byłoby nic zaskakującego, gdyby nie podany tam czas oczekiwania na przyjęcie. Wynosi on 15 lat!

Obecny okres oczekiwania w Oddziale Rehabilitacyjnym w ww. trybie wynosi 15 lat. Termin Pani/Pana przyjęcia jest planowany na LIPIEC 2036 r. - czytamy w przesłanym pismie.

Więźniowie mawiają: dwa lata jak dla brata. A 15 lat? Chyba jak dla kłębu szmat. I oni nie mają wstydu wysyłając tak absurdalne pismo. Tak, bo jesteśmy dla nich szmatami.

Tak długi czas oczekiwania jest najprawdopodobniej skutkiem niewydolności systemu opieki zdrowotnej. Czy ta sytuacja ulegnie kiedyś zmianie? Wszyscy mamy na to nadzieję.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Pismo z oddziału rehabilitacyjnego SZOKUJE! "Nie mają wstydu wysyłając tak absurdalne pismo"