Pirat Drogowy pobił wszelkie rekordy. Ja jazdę julajnogą elektryczną dostał 400 zł mandatu!

2022-05-13 16:37

Taka sytuacja nie zdarza się często, ale ku zdziwieniu policjantów - miała miejsce podczas kontroli drogowej. Grupa Speed złapała właściciela hulajnogi, który stanowczo przekroczył prędkość.

W środę, 11 maja, funkcjonariusze prowadzili statyczny nadzór na ulicy Południowej w Grudziądzu. W pewnym momencie zauważyli zbliżającego się do nich z dość dużą prędkością mężczyznę na hulajnodze elektrycznej.

Policjanci realizowali w tym czasie zadania związane z pomiarem prędkości. Postanowili sprawdzić z jaką prędkością porusza się ten mężczyzna. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy okazało się, że zarejestrowali prędkość 50 km/h, czyli o 30 za dużo dla tej kategorii pojazdu.

- relacjonują policjanci. 

W związku z popełnionym wykroczeniem 21-letni mieszkaniec Grudziądza został ukarany mandatem karnym w kwocie 400 zł.

Policja przypomina, że zarówno hulajnoga elektryczna, urządzenie transportu osobistego, jak też urządzenia wspomagające ruch stały się w ostanim czasie bardzo popularne. Osoby je użytkujące mają zarówno prawa, jak i obowiązki. Należy podkreślić, że hulajnoga elektryczna i urządzenie transportu osobistego w znowelizowanych przepisach mają status pojazdu.

Jak bezpiecznie jeździć hulajnogą w Lublinie?
Źródło: Pirat Drogowy pobił wszelkie rekordy. Za jazdę hulajnogą elektryczną dostał 400 zł mandatu!