Piesku, Kotku szukaj domu - niesamowita gra dla mieszkańców stolicy! Jak będzie wyglądać?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Piesku, Kotku szukaj domu - niesamowita gra dla mieszkańców stolicy! Jak będzie wyglądać?

2021-10-25 11:52

Gra planszowa „Piesku, Kotku szukaj domu” powstała w celu zapoznania graczy z problemem bezdomności zwierząt oraz sposobami jej zapobiegania na terenie Warszawy – informuje punkt Ochota na Kota.

Gra jest dwustronna jedna strona poświęcona psom, druga kotom. „Pole gry składa się z dwóch obszarów – miasta i Schroniska. Poruszając się pionkiem po terenie miejskim poznajemy różne zagrożenia, które czyhają na bezdomne zwierzę. Natomiast pole schronisko przedstawia co się dzieje podczas pobytu zwierzęcia Na Paluchu, poprzez procedurę przyjęcia, gabinet weterynaryjny, spacery i wyjazdy na akcje promocyjne z wolontariuszami, procedurę adopcji. Gra wyraźnie prezentuje korzyści z posiadania przez psa czipa bądź adresatki, Gra przedstawia jednostki uczestniczące w niesieniu pomocy zagubionym lub porzuconym zwierzętom i sposób reagowania w sytuacji, kiedy nasz pies zaginie lub czyjegoś psa znajdziemy” – opisują pracownicy punktu.

Tragiczny pożar domu w Widaczu. Nie żyje mężczyzna

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Piesku, Kotku szukaj domu - niesamowita gra dla mieszkańców stolicy! Jak będzie wyglądać?