Paw

i

Autor: John Clouston flickr.com Paw

PAW W CENTRUM WARSZAWY - dumny ptak nie daje się złapać!

2021-05-05 13:23

Niecodzienny widok w centrum Warszawy. Po ulicach miasta spaceruje... paw! Królewskiego ptaka próbuje złapać straż miejska oraz ekopatrol. Paw pozostaje jednak nieuchwytny. Z naszego artykułu dowiecie się, gdzie można się natknąć na tego barwnego spacerowicza.

AKTUALIZACJA - Paw został złapany!

Warszawski Paw został w końcu odłowiony! Ptaka, który przysiadł na gzymsie jednego z budynków na Nowym Świecie, dał się złapać wezwanym na miejsce strażakom. Paw najpierw trafi do azylu w warszawskim Zoo. Tam zostanie sprawdzona jego obrączka i ptak wróci do Łazienek Królewskich, skąd najprawdopodobniej przywędrował.

Paw w centrum Warszawy pojawił się na początku maja. Zauważany był już 4 maja, natomiast dzień później rozpoczęła się "obława" na pawia. W akcji bierze udział warszawska Straż miejska i Ekopatrol. W środę strażnicy miejscy poinformowali PAP, że ulicami Chmielną, Bracką, Nowym Światem i alejami Jerozolimskimi przechadza się paw. Nie przeszkadza mu ani uliczny ruch, ani hałas. Dumnie kroczy przed siebie, wywołując wielkie zdziwienie u przechodniów. O spacerującym po śródmieściu pawiu poinformowali nas przechodnie. Na miejscu pojawił się patrol Ekopatrolu. Na miejscu nadal trwa akcja. Strażnicy usiłują go bezpiecznie odłowić. Centrum miasta to nie jest przyjazne środowisko dla pawia – powiedział PAP Jerzy Jabraszko ze Straży Miejskiej.

Maturzyści z Warszawy opowiadają o egzaminie z języka polskiego

Paw w Warszawie pozostaje nieuchwytny

Nie wiadomo skąd królewski ptak wziął się w samym centrum miasta. Paw spaceruje zarówno po chodniku jak i po jezdni. Jest w ciągłym ruchu i póki co ucieka strażnikom. Gdy tylko dumny ptak zostanie "aresztowany", zaktualizujemy nasz materiał.

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?
Źródło: PAW W CENTRUM WARSZAWY - PTAK ZŁAPANY! [AKTUALIZACJA]