Park nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy. Ruszył przetarg!

i

Autor: zzw.waw.pl Park nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy. Ruszył przetarg!

Park nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy? Ruszył przetarg!

2021-10-14 18:56

Nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy powstanie nowa, zielona przestrzeń. Stołeczny Zarząd Zieleni ogłosił przetarg na wybór wykonawcy, który ją zaprojektuje. W planach jest m.in. posadzenie kilkuset drzew. Nie zabraknie też miejsc do spacerowania i podziwiania widoków. Teren ma być przyjazny dla dużych i małych warszawiaków.

Park nad POW

Stołeczny Zarząd Zieleni ogłosił przetarg na wybór projektanta nowej, zielonej przestrzeni, która powstanie nad Południową Obwodnicą Warszawy. W planach jest utworzenie m.in. 2-kilometrowego parku. Jak mówi rzeczniczka Zarządu Zieleni, Anna Stopińska - zostanie tam posadzonych aż 700 nowych drzew.

ESKA XD #033 - FORMA NA KONCERTY, NAJDŁUŻSZE SERIALE, MMA VIP 3

- Stworzymy tu również wielogatunkowe łąki kwietne oraz rabaty bylinowe. Mieszkańcy będą mogli odpoczywać na nowych ławkach, a także piknikować na rozległych trawnikach. Powstaną również nowe alejki i chodniki - mówi Anna Stopińska.

Quiz. Kultowe gry komputerowe. Pamiętasz je z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Niezykle popularną grę "Heroes" można zaliczyć do:

Co w parku nad POW?

Przewodnim elementem nowego parku będzie promenada, która ma ciągnąć się od ul. Pileckiego, do Nowoursynowskiej.

- Powstanie również tzw. „żółta wstęga”, biegnąca przez cały teren parkowy. Na odcinku od ul. Braci Wagów do al. Komisji Edukacji Narodowej powstanie plac miejski z fontanną posadzkową obsadzony drzewami - dodaje Anna Stopińska.

Ogłoszenie przetargu na realizację zagospodarowania terenu zaplanowano na początek drugiego kwartału 2023 r.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Park nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy? Ruszył przetarg!